X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Bajor z boską płytą na święta

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 18:14
Michał Bajor nagrał płytę z tradycyjnymi polskimi kolędami. Choć kolędy raczej nie potrafią już niczym zaskoczyć, bo są śpiewane i nagrywane od lat, to ta płyta odróżnia się od innych.
Audio
  • Michał Bajor ze świąteczną płytą (Muzyczna Jedynka)
Michał Bajor
Michał BajorFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Utwory są nagrane surowo w folkowym klimacie, ale nieoczekiwanie potrafią zaskoczyć, np. śpiewem chóru, który łamie konwencję.
Michał Bajor przyznaje, że to łączenie stylistyk było wyzwaniem. - Na pewno byłoby większym, gdybyśmy razem stali w studiu, ale nie mamy takiego studia - mówi artysta.

Wyjaśnia, że partie chóralne były nagrywane wcześniej i zachwyca się profesjonalizmem chóru, a jest to Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego kierowany przez Andrzeja Borzyma. Na płycie śpiewają też dwie aktorki Joanna Kulig i Agata Kulesza oraz bratanica Bogumiła Bajor. Michał Bajor śmieje się, że miał szczęście, że płyta była nagrywana przed sukcesem "Zimnej wojny". - Pewnie już nie udałoby się tych wspaniałych aktorek zaprosić - śmieje się

Jaką kolędę najbardziej lubi śpiewać? Dlaczego bratanica jest skazana na artystyczne życie? Posłuchaj całej rozmowy, która jest okraszona dwoma kolędami z nowej płyty, w tym jedną z Bogumiłą Bajor.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Michał Bajor (wokalista, aktor)

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 14.19

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Od Kofty... do Korcza". Piosenki Michała Bajora w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:39
- W tym roku jest sporo jubileuszy: to jest moja 20. płyta, 30 lat od wydania pierwszej, za kilka miesięcy skończę 60 lat i jestem 45 lat na scenie. Te cztery daty zbiegły się razem i postanowilem wydać płytę, o którą mnie proszono - wyjaśniał Michał Bajor, gość "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: te utwory zbudowały mój teatr piosenki

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 14:35
- Nie chciałem tego przekombinować. Czasami artysta po latach próbuje na siłę nagrać piosenkę kompletnie inaczej. Ja tego nie kapuję, po co? - powiedział w radiowej Jedynce o płycie "Od Kofty... do Korcza". Vol. 2 Michał Bajor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: odłożyłem zawód aktorski do szuflady

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 14:42
- W teatrze trzeba być karnym, pokornym, oddanym reżyserowi, dyrekcji, koleżankom i kolegom - mówi artysta w rozmowie z Jolantą Fajkowską. 
rozwiń zwiń