"Kolęda na cały rok". Syn śpiewa utwory zmarłego ojca

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 17:16
- Generalnie kolędy staropolskie i pastorałki w dużej mierze dotykają uniwersalnych tematów i prawd, ale tej na płycie są dodatkowo pisane przez genialnego obserwatora rzeczywistości i ludzi – tak mówił o kolędach Wojciech Młynarskiego jego syn Jan.
Audio
  • Jan Młynarski o płycie "Kolęda na cały rok" (Muzyczna Jedynka)
Okładka płyty Kolęda na cały rok
Okładka płyty "Kolęda na cały rok"Foto: mat.prom.

Teksty kolęd, które znalazły się na płycie zostały znalezione przez Jana Młynarskiego już po śmierci jego ojca. Znajdowały się w segregatorze razem z innymi utworami artysty. Płyta z kolędami została wydana w połowie listopada.

- Wiedziałem, że ojciec napisał kilka kolęd, ale nie wiedziałem, że jest ich dużo więcej. Zacząłem je czytać i zrobiło to na mnie wielkie wrażenie, bo były bardzo osobiste. Pięć minut później wiedziałem, że należy je nagrać i udostępnić ludziom – mówił muzyk.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Rozmawiał: Marcin Kusy

Goście: Jan Młynarski (kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista)

Data emisji: 19.12.2018

Godzina emisji: 14.22

abi/kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Cygan: "białanie" to moja odpowiedź na określenie "White Christmas"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:03
23 listopada miała miejsce premiera albumu "Białanie". Kolędy, świąteczne pieśni i pastorałki, które znalazły się na tej płycie, Jacek Cygan pisał przez ponad trzydzieści lat. - Każda historia wymyślona przez autora jest tutaj prawdziwa – mówił Jacek Cygan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scena Szpilmana - Jedynka Live! Koncert João de Sousa

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 10:10
W czwartek 20 grudnia br. w radiowej Jedynce odbył się pierwszy koncert z nowego cyklu kameralnych spotkań z muzyką i artystami całego świata "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Koncerty transmitowane będą w Programie I Polskiego Radia w paśmie "Tu jest muzyka", po godz. 20.00. Bohaterem pierwszego spotkania był Joao de Sousa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Kus: cenię sobie wolność muzyczną

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 18:15
- Napisałem tak dużo piosenek, że teraz tylko wybieram co znajdzie się na mojej nowej płycie, którą nagrywam z orkiestrą Adama Bardabusza - zdradza w "Muzycznej Jedynce" Karol Kus.  
rozwiń zwiń