X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mijają lata, a piosenki Mariana Hemara nucą kolejne pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 16:55
"Ja, Kabareciarz" taki jest tytuł ostatniego w tym roku koncertu w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Koncert piosenek Mariana Hemara (Muzyczna Jedynka)
Marian Hemar
Marian HemarFoto: NAC

Piosenki Mariana Hemara zaśpiewają młodzi wokaliści i i śpiewający aktorzy: Sandra Babij (Zielona Góra), Anna Mierzwa (Poznań), Alina Szczegielniak (Kraków), Filip Karaś (student Akademii Teatralnej w Warszawie) i Michał Wolny Gliwice). - Będzie zaduma, nostalgia, wspomnienia, będzie trochę kabaretowo - opowiada Janusz Kukuła, opiekun artystyczny. Według niego, wszystkie pokolenia Polaków znają piosenki Hemara.

Janusz Kukuła wraz z Januszem Gastem (reżyserm i autorem scenariusza) wybrali repertuar złożony z najważniejszych kompozycji Mariana Hemara.

Koncert odbędzie się w kameralnym studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Początek o godz. 21.05. Koncert będzie transmitowała radiowa Jedynka.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenką "Upić się warto" w wykonaniu Słowików Ateneum.

***

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 14.16

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hemar – poeta, kupleciarz, kabareciarz

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 19:00
Bohaterem sobotniej audycji "O literaturze nie całkiem poważnie" był Marian Hemar - autor wierszy, piosenek, skeczy i sztuk dramatycznych, także reżyser i dyrektor teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Hemar na indeksie. "Dokonał wyboru heroicznego"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 15:04
- Hemar tego nie chciał, ale stał się Mickiewiczem emigracji polskiej XX wieku. Przed wojną uważany był za człowieka niepoważnego, kabareciarza; jego teksty powojenne, prócz tych lekkich, należały do najważniejszych dokonań polskiej literatury emigracyjnej - uważa Konrad Szczebiot, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwory Mariana Hemara w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 11:00
W sobotę 29 grudnia w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbył się ostatni w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem muzycznego wieczoru był Marian Hemar.
rozwiń zwiń