Mistrz gitary i ich kolekcjoner wraca do Polski

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 15:38
Joe Bonamassa zagra 22 maja w katowickim Spodku. Będzie promował swój 13 już studyjny album, "Redemption", który ukazał się we wrześniu.
Audio
Ewa Matysik
Ewa MatysikFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

- Joe absolutnie kocha to, co robi, nigdy nie ustaje - mówi Ewa Matysik, dziennikarka muzyczna. Dodaje, że bardzo rzadko widzi muzyka bez gitary i to także poza sceną.

To nic dziwnego, bo Joe Bonamassa zbiera gitary od 13 roku życia. Obecnie ma ich w swojej kolekcji około 150. Podczas występów na żywo używa od 5 do 8 gitar.

- Chyba jedyna sytuacja, kiedy widziałem go w życiu bez gitary, a znam go całkiem, całkiem, całkiem długo to było przy stole, jak spożywał posiłek. A tak to z gitarą się nie rozstaje - podkreśla. Gitara i wzmacniacz zawsze są w garderobie i pokoju hotelowym.

Za ceni Joe Bonamassę środowisko muzyczne? Czy jest następcą Erica Claptona? Czy ma gwiazdorskie nawyki? Co zagra w Katowicach? Posłuchaj całej rozmowy, po której nadany został utwór "Black Night".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Ewa Matysik (dziennikarka muzyczna, kwartalnik "Twój blues")

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 13.23

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwudziestolecie zespołu Golec uOrkiestra. "Nie spoczywamy na laurach"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:30
Zespół Golec uOrkiestra obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności muzycznej i z tej okazji muzycy kończą pracę nad dwiema płytami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Sztaba: o takich ludziach, jak Grzegorz Ciechowski, nie można zapominać

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 16:41
W 2015 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbył się koncert "Grzegorz Ciechowski: spotkanie z Legendą". Potem wyszła płyta. Zainteresowanie koncertem oraz płytą było tak duże, że Adam Sztaba i jego orkiestra po trzech latach postanowili ponownie promować materiał na długiej trasie koncertowej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagra kolędy

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 16:04
Będą to kolędy i pastorałki zachowane w rodzinnych annałach członków zespołu. Niektóre z nich istniały jedynie w formie tekstowej, dlatego muzycy musieli skomponować do nich melodie.
rozwiń zwiń