X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czesław Niemen, artysta, który zmienił muzykę rockową w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 15:25
Pierwsza autorska płyta Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" dokonała przełomu nie tylko w karierze artysty, ale również w historii polskiego rocka. Była pierwszą złotą płytą w historii rocka w Polsce. Rozeszła się w liczbie 130 tysięcy egzemplarzy. Ile ich sprzedano później, tego pewnie nikt nie policzył.
Audio
  • Wspomnienie o Czesławie Niemenie (Muzyczna Jedynka)
Fragment okładki płyty Dziwny jest ten świat Czesława Niemena
Fragment okładki płyty "Dziwny jest ten świat" Czesława NiemenaFoto: mat. prasowe

- Ta płyta wyróżniała się bogactwem pomysłów aranżacyjnych - wspomina Paweł Brodowski, dziennikarz muzyczny i przyjaciel Czesława Niemena. Podkreśla, że w pracy nad płytą uczestniczyli członkowie zespołu Akwarele, o czym często się zapomina. Gość Jedynki przypomina, jakie muzyczne pomysły, będące wówczas nowinkami słuchacz mógł usłyszeć na płycie, którą uważa za lepszą niż dwie następne.

Paweł Brodowski mówi o tym, jak dowiedział się o śmierci Czesława Niemena. 17 stycznia 2019 roku mija 15 lat od śmierci artysty. - My wszyscy w Polsce na wieść o tej śmierci płakaliśmy. Coś się skończyło, coś w nas umarło, bo Czesiek i jego muzyka, to byliśmy my - wspomina.

Jakie gatunki muzyczne łączył Czesław Niemen? Jaką miał osobowość? Na czym polegała jego współpraca z Akwarelami? Z jakiego powodu nawet najbliżsi przyjaciele przedrzeźniali go za jego plecami? Jak wyglądał pogrzeb artysty? Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenkami Czesława Niemena.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Paweł Brodowski (redaktor naczelny miesięcznika "Jazz Forum", człowiek, który grał na gitarze basowej w zespole Akwarele i przyjaźnił się z Czesławem Niemenem)

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 13.18

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czesław Niemen i artystyczna wizja przemijania

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 01:10
Reportaż "Jak ta rzeka" ukazuje źródła talentu Czesława Niemena poprzez przepiękny, dźwiękowy obraz miejscowości, z której pochodzi artysta. Autorki Agnieszka Czarkowska i Alicja Pietruczuk słuchają też wspomnień ludzi, którzy pamiętają dziecinne i młodzieńcze lata Czesława.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwory Czesława Niemena w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 08:00
W sobotę 22 września w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbył się pierwszy w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, pt. "Czy mnie jeszcze pamiętasz". Bohaterem muzycznego pożegnania lata był Czesław Niemen, którego piosenki zaśpiewali młodzi wokaliści i aktorzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: żałuję, że nie nagrałem piosenki z Czesławem Niemenem

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 14:18
Jego piosenki śpiewały niegdyś najznakomitsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej, wśród nich Trubadurzy, Skaldowie, Irena Jarocka. Dziś nadal tworzy. Niektóre napisane już teksty czekają na artystów młodego pokolenia.
rozwiń zwiń