X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ignacy Jan Paderewski na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 17:26
Mistrz fortepianu i muzyki klasycznej do tej pory raczej z jazzem się nie kojarzył. Ale ten stereotyp postanowił przełamać Paweł Kaczmarczyk - pianista jazzowy, który wydał płytę "Kaczmarczyk vs. Paderewski: Tatra".
Audio
  • Paweł Kaczmarczyk o muzyce inspirowanej muzyką Ignacego Paderewskiego (Muzyczna Jedynka)
Paweł Kaczmarczyk
Paweł KaczmarczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Muzyk przypomina, że "Album tatrzańskie", który Paderewski stworzył w wieku 24 lat, był zainspirowany muzyką góralską, która do obecnych czasów jest znana i często śpiewana podczas różnych ceremonii biesiadnych. - Kiedy sięgnąłem po ten materiał stał się on dla mnie inspiracją do stworzenia swojej interpretacji jego interpretacji muzyki góralskiej - mówi pianista.

Przyznaje, że stał się wielkim fanem Paderewskiego, gdyż - jego zdaniem - podejście wybitnego muzyka do fortepianu było wyjątkowe i wyjaśnia, co wzbudza jego podziw. Ocenia, że Ignacy Paderewski za jego życia był najwybitniejszym pianistą na świecie. Paweł Kaczmarczyk przyznaje także, że płytę nagrał z myślą o młodych słuchaczach, którzy - gdyby zetknęli się z muzyką Paderewskiego - mogliby jej nie docenić.
Z jakimi muzykami nagrywał płytę? Gdzie i kiedy będzie można usłyszeć muzykę Paderewskiego na jazzowo? Dlaczego koncert wieńczący trasę 8 lutego w Studiu im. Witolda Lutosławskiego będzie dla pianisty wyjątkowy? Posłuchaj całej rozmowy okraszonej jednym utworem z płyty "Kaczmarczyk vs. Paderewski:Tatra".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Rozmawiał: Kajetan Tłokowski

Gość: Paweł Kaczmarczyk (pianista jazzowy)

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 14.26

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pianista, który zdekonstruował muzykę Warsa i Kapera

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 17:30
- Zabrałem się za ten materiał jakiś czas temu, gdyż uznałem, że tych dwóch kompozytorów zasługuje na podobne uznanie jak Krzysztof Komeda - mówi w "Muzycznej Jedynce" pianista Paweł Kaczmarczyk.
rozwiń zwiń