Filip Wojciechowski: kocham muzykę, która do mnie przemawia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 16:45
Filip Wojciechowski Trio wystąpi z Polską Orkiestrą Radiową w ramach cyklu koncertów "To, co najpiękniejsze…" 25 stycznia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. 
Audio
  • Filip Wojciechowski: kocham muzykę, która do mnie przemawia (Muzyczna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

"To, co najpiękniejsze… - Zima" to kolejny z serii wyjątkowych koncertów, których celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, wśród odbiorców, którzy poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

- Kocham muzykę, która do mnie przemawia, do mojego serca, która mnie inspiruje. A tak jest z muzyką poważną i jazzem. Te dwia światy są cały czas u mnie aktualne - mówi w "Muzycznej Jedynce" Filip Wojciechowski. 

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej wystąpi Filip Wojciechowski Trio w składzie:  Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja. Gościnnie pojawi się Gary Guthman grający na trąbce. W drugiej części wieczoru zabrzmi koncert fortepianowy F-dur George'a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Filip Wojciechowski (pianista, kompozytor)

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 13.29

kh


Czytaj także

"100 LAT ZASP dla Niepodległej"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 14:45
- To był taki moment, kiedy inteligencja, twórcy, artyści, kipieli nowo odzyskaną niepodległością i od razu się zrzeszali - opowiada Dariusz Kordek, jeden z wykonawców koncertu "100 LAT ZASP dla Niepodległej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ignacy Jan Paderewski na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 17:26
Mistrz fortepianu i muzyki klasycznej do tej pory raczej z jazzem się nie kojarzył. Ale ten stereotyp postanowił przełamać Paweł Kaczmarczyk - pianista jazzowy, który wydał płytę "Kaczmarczyk vs. Paderewski: Tatra".
rozwiń zwiń