Utwory Sławka Wierzcholskiego w wykonaniu osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 17:30
"Chce się śpiewać" to album zawierający wykonania utworów Sławka Wierzcholskiego, interpretowanych przez osoby niepełnosprawne, które nie boją się marzyć.
Audio
  • Sławek Wierzcholski o albumie "Chce się śpiewać" (Muzyczna Jedynka)

- Objąłem patronat artystyczny nad płytą, której jestem autorem tekstów i muzyki. Klawiszowiec Bartek Staszkiewicz zaaranżował nowe utwory w sposób nowoczesny, a płyta brzmi wspaniale za sprawą wszystkich młodych artystów, którzy ją tworzą – zapewnia gość Jedynki. 

Album chwyta za serca, przez ogromne zaangażowanie młodych artystów i przede wszystkim dzięki talentom, jakie na nim prezentują. - Mogli wybrać sobie utwory, z którymi najbardziej się identyfikowali, oraz które dawały możliwość wyrażenia największej ekspresji - dodaje muzyk.

Jak młode pokolenie traktuje bluesa? Jak brzmi album "Chce się śpiewać" w nowoczesnym wykonaniu? Kto przyczynił się do wydania płyty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski 

Gość: Sławek Wierzcholski (muzyk)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 14.27

K.A/kwh

Czytaj także

Start 12. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 16:00
- Są ludzie, którzy są bardzo utalentowani, ale w ogóle w siebie nie wierzą, wtedy musi się znaleźć ktoś obok, kto to zauważy - mówi Anna Dymna o idei Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozśpiewani Skołowani. "Życie na wózku to nie wyrok"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 14:00
Prowadzą w Ciechocinku ośrodek dla osób po urazach rdzenia kręgowego, sami też jeżdżą na wózkach, a swoją terapię wzbogacają muzyką. Krzysztof Sieradzki i Jerzy Szymański, twórcy zespołu Skołowani, nagrali debiutancką płytę pt. "Wieczny chłopiec".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak pyta "Co przyjdzie?"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 17:34
W piatek (25.01) na sklepowych półkach pojawiła się płyta "Co przyjdzie?" Misi Furtak, a w internecie - ilustracja piosenki "Nie zaczynaj".
rozwiń zwiń