Stanisław Soyka : nie lubię przesadnego ekshibicjonizmu w twórczości

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 16:09
Stanisław Soyka przedstawia swój najnowszy album "Muzyka i Słowa : Stanisław Soyka". Mówi o sobie, że jest subiektywnym obserwatorem życia.
Audio
  • Gość Jedynki - Stanisław Soyka (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

Artysta, który bywa porównywany przez swoją poetycką duszę do Jerzego Pilcha twierdzi, że wymaga od siebie więcej, niż inni by od niego wymagali. Przez długie lata komponował muzykę do wierszy znanych poetów, a sam o sobie mówi, że jest ich sługą. - Muzyka dobrze użyta jest w stanie lepiej rozprzestrzenić wiersz - mówi artysta.

Muzyk mówi o sobie, że lubi być narratorem otaczającej go rzeczywistości. - Wszystko co znalazło się na płycie jest moją subiektywną obserwacją. Czasami siadam sobie na ławeczce i obserwuję to, co się dzieje wokół. Głównie skupiam się na tym, aby opisać to co czuję i żeby miało to konkretny wydźwięk. W twórczości stronię od przesadnego ekshibicjonizmu, gdyż mogłoby to zakłopotać bliźniego - przyznaje gość Jedynki.

Jaki ładunek emocjonalny ma nowy album Stanisława Soyki? Jakie maksymy życiowe wyznaje artysta? Dlaczego uważa, że cierpienie jest niezbędne w życiu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Stanisław Soyka (muzyk, autor tekstów)

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 14.18

K.A/ac/abi

Czytaj także

Baranovski i utwór "Zbiór"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 16:00
"Zbiór" to kolejny singiel zapowiadający debiutancką płytę Baranovskiego. - Piosenka była zwieńczeniem pewnego etapu życia - mówi muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Różewska gra Chopina

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 23:07
W koncercie z comiesięcznego cyklu "Chopin na żywo" wystąpiła Joanna Różewska. W jej  wykonaniu usłyszeliśmy: Bolero C-dur op. 19, Nokturn cis-moll op. posth, Mazurka cis-moll op. 50 nr 3, Balladę g-moll op. 23 oraz Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur op. 22.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak pyta "Co przyjdzie?"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 17:34
W piatek (25.01) na sklepowych półkach pojawiła się płyta "Co przyjdzie?" Misi Furtak, a w internecie - ilustracja piosenki "Nie zaczynaj".
rozwiń zwiń