Marek Dyjak i album "Gintrowski". "Materiał jest niezwykle ciężki"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:13
Prace nad płytą Gintrowski Marek Dyjak rozpoczął trzy lata temu. Jak sam przyznaje, zmaganie się z repertuarem tak mocnym wymagało niesamowitego wysiłku emocjonalnego.
Audio
  • Marek Dyjak o płycie "Gintrowski" (Muzyczna Jedynka)

Co skłoniło artystę do wzięcia na warsztat twórczości Przemysława Gintrowskiego? W młodości byłem pasjonatem historii współczesnej. Zakochał się w piosence literackiej, odkrył takie postaci jak Jacek Kleyff, Jacek Kaczmarski, Leszek Wójtowicz, Jan Kondrak czy Mirosław Czyżykiewicz. W tamtym czasie największą siłę wyrazu miał jednak Przemysław Gintrowski.

- Ta płyta jest oddaniem hołdu dla śp. Przemysława Gintrowskiego. Byłem na jego koncertach, ale nie poznałem go osobiście – powiedział gość audycji.

Marek Dyjak jest obecnie w trakcie trasy koncertowej. Kilka dni temu wystąpił w Tychach i, jak mówił, było to spotkanie z fantastyczną widownią. - Materiał jest niezwykle ciężki, dlatego na koncertach mieszam te utwory z moim repertuarem. Publiczność lubi tę mieszankę - mówił.    

Gdzie wystąpi w najbliższych dniach? W jaki sposób dobierał repertuar na płytę? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Marek Dyjak (kompozytor i wokalista)

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 13.15

abi

Czytaj także

Świat dźwięków Macieja Gudowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 11:01
- Muzyka jest moją pasją i to chyba na pierwszym miejscu – mówił lektor filmowy Maciej Gudowski. Przed dwoma tygodniami gość zdradzał, jak czyta się filmy z bogatą ścieżką dźwiękową. Teraz opowiedział, czym muzyka jest dla niego prywatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka : nie lubię przesadnego ekshibicjonizmu w twórczości

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 16:09
Stanisław Soyka przedstawia swój najnowszy album "Muzyka i Słowa : Stanisław Soyka". Mówi o sobie, że jest subiektywnym obserwatorem życia.
rozwiń zwiń