X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Dyjak i album "Gintrowski". "Materiał jest niezwykle ciężki"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:13
Prace nad płytą Gintrowski Marek Dyjak rozpoczął trzy lata temu. Jak sam przyznaje, zmaganie się z repertuarem tak mocnym wymagało niesamowitego wysiłku emocjonalnego.
Audio
  • Marek Dyjak o płycie "Gintrowski" (Muzyczna Jedynka)

Co skłoniło artystę do wzięcia na warsztat twórczości Przemysława Gintrowskiego? W młodości byłem pasjonatem historii współczesnej. Zakochał się w piosence literackiej, odkrył takie postaci jak Jacek Kleyff, Jacek Kaczmarski, Leszek Wójtowicz, Jan Kondrak czy Mirosław Czyżykiewicz. W tamtym czasie największą siłę wyrazu miał jednak Przemysław Gintrowski.

- Ta płyta jest oddaniem hołdu dla śp. Przemysława Gintrowskiego. Byłem na jego koncertach, ale nie poznałem go osobiście – powiedział gość audycji.

Marek Dyjak jest obecnie w trakcie trasy koncertowej. Kilka dni temu wystąpił w Tychach i, jak mówił, było to spotkanie z fantastyczną widownią. - Materiał jest niezwykle ciężki, dlatego na koncertach mieszam te utwory z moim repertuarem. Publiczność lubi tę mieszankę - mówił.    

Gdzie wystąpi w najbliższych dniach? W jaki sposób dobierał repertuar na płytę? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Marek Dyjak (kompozytor i wokalista)

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 13.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat dźwięków Macieja Gudowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 11:01
- Muzyka jest moją pasją i to chyba na pierwszym miejscu – mówił lektor filmowy Maciej Gudowski. Przed dwoma tygodniami gość zdradzał, jak czyta się filmy z bogatą ścieżką dźwiękową. Teraz opowiedział, czym muzyka jest dla niego prywatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka : nie lubię przesadnego ekshibicjonizmu w twórczości

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 16:09
Stanisław Soyka przedstawia swój najnowszy album "Muzyka i Słowa : Stanisław Soyka". Mówi o sobie, że jest subiektywnym obserwatorem życia.
rozwiń zwiń