Sarsa: o szczęśliwej miłości śpiewa się najtrudniej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:35
Marta Markiewicz "Sarsa" opowiada o pracy nad trzecim albumem, o tym jak młodzieńczy bunt wpłynął na jej twórczość i dlaczego nowy singiel "Carmen" jest uosobieniem dramatycznej miłości.
Audio
  • Sarsa o pracy nad nowym albumem (Muzyczna Jedynka)
Marta Markiewicz Sarsa
Marta Markiewicz "Sarsa"Foto: Wojciech Kusiński

Jaki przekaz dla odbiorcy zawarty jest w utworach młodej wokalistki? - Interpretację wolę pozostawić swoim słuchaczom, którzy mogą przefiltrować teksty moich utworów przez swoje własne doświadczenia. Trochę nawywijałam w życiu i żałuję niektórych zachowań, które wynikały z okresu buntu, ale jednocześnie wiem, że mogę traktować to jako bazę doświadczeń inspirujących mnie do działania - przyznaje młoda piosenkarka.

Sarsa jest głównie kojarzona, jako artystka wykonująca mainstream'owe utwory. - Odnajduję się w wielu gatunkach ale Sarsa, która jest najbliższa mojemu sercu to ta, która jest  bardzo wrażliwa i delikatna. Uwielbiam pracować na poetyckich, głębokich tekstach, kiedy towarzyszy mi kwartet smyczkowy. Uważam, że najtrudniej śpiewa się o szczęśliwej miłości - mówi Marta Markiewicz

Jakie gatunki muzyczne budzą w Sarsie największy zachwyt? Jak powstał i brzmi nowy singiel "Carmen"?

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Marta Markiewicz "Sarsa" (artystka)

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 13.14

K.A


Czytaj także

Muzyka retro. Wnuczek śpiewa dla babci

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 13:42
Młodzi także mogą zakochać się w muzyce retro i odnaleźć w niej coś niesamowitego, na przekór współczesnym trendom. To, czego słuchało się kiedyś, może mieć jeszcze większą wartość teraz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak pyta "Co przyjdzie?"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 17:34
W piatek (25.01) na sklepowych półkach pojawiła się płyta "Co przyjdzie?" Misi Furtak, a w internecie - ilustracja piosenki "Nie zaczynaj".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórca festiwalu jazzowego o swoim odkryciu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 17:19
- Dino D’Santiago muzyczną przygodę rozpoczął, jako działacz kościelnego chóru. Zasłynął w nurcie, jakim jest soul, a niesforna dusza pchnęła go ku afrykańskim brzmieniom - mówi Maciej Farski, twórca Ladies' Jazz Festival.
rozwiń zwiń