X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Komasa: pieśń to dla mnie bardzo intymne połączenie ze słuchaczem

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 15:44
Szymon Komasa to baryton pochodzący z muzykalnej rodziny. Śpiewał utwory Mieczysława Fogga i bliska była mu tematyka międzywojennej Warszawy. Najnowszy album "Polish Love Story" to zbiór intymnych pieśni, których motywem przewodnim jest najważniejsze w życiu uczucie - miłość.
Audio
  • Szymon Komasa opowiada o nowym albumie. (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Szymon Komasa w Jedynce.
Szymon Komasa w Jedynce.Foto: Łukasz Kowalski

Czy pieśń ma prawo doganiać współczesne trendy w muzyce? - Chciałem bardzo pokazać przekrój polskiej pieśni i to, że ona nie musi być nudna, nawet jeśli jest bardzo stara. Wciąż porusza aktualne, ciągle żywe tematy życiowe. Pieśń to najbardziej intymne połączenie ze słuchaczem, jakie można sobie wyobrazić. Język potoczny jest teraz obecny wszędzie, a towarzyszy mu bród i nienawiść. Chciałem, aby ta płyta była mówiła czystym językiem - językiem miłości. Mam nadzieję, że wywoła gęsią skórkę zarówno u starszych słuchaczy, jak i u młodych - mówi Szymon Komasa.

"Polish Love Stroy" to album, któremu przyświeca idea wystawiania na piedestał miłości, jako wartości najważniejszej w życiu. - O miłości można mówić różnie - dowcipnie, poważnie , melancholijnie. W nowym albumie śpiewam o niej w najróżniejszych odcieniach. Mieczysław Fogg zainspirował mnie do tego, aby nowy album miał właśnie taki ładunek emocjonalny - mówi gość Jedynki.

Czym charakteryzuje się pieśń i co kryje się za jej wzniosłą formą? Co dla Szymona Komasy oznacza miłość i dlaczego o niej śpiewa?

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Szymon Komasa (artysta, muzyk)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 14.14

K.A./ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mój świat dźwięków". Delikatność chłopięcego głosu

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 15:07
Agata Steczkowska to dyrygentka pochodząca z muzycznej rodziny, która pod swoje nauczycielskie skrzydła wzięła młodych chłopców. W czym tkwi magia chóru tworzonego przez najmłodszych śpiewaków płci męskiej? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sarsa: o szczęśliwej miłości śpiewa się najtrudniej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:35
Marta Markiewicz "Sarsa" opowiada o pracy nad trzecim albumem, o tym jak młodzieńczy bunt wpłynął na jej twórczość i dlaczego nowy singiel "Carmen" jest uosobieniem dramatycznej miłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfect Son: przeskoczyłem do światowej ligi muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:14
Tobiasz Biliński "Perfect Son" to polski przedstawiciel wytwórni płytowej Sub Pop Records, która wydawała takie ikony jak Nirvana, czy Soundgarden. Czym zasłynął artysta, że został doceniony przez przedstawiciela tak cenionej wytwórni - Jonathana Ponemana?
rozwiń zwiń