Natalia Kukulska z córeczką śpiewa kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:12
Pomysł koncertu kołysanek zainspirował Teatr Stary w Lublinie. Do wszystkich utworów muzykę napisał Marek Napiórkowski. Premiera koncertu odbyła się w Teatrze Starym, tam też odbywały się kolejne spektakle. Naturalne było nagranie w dalszej kolejności płyty. W jednym z utworów słychać głos córeczki Natalii Laury Dąbrówki.
Audio
  • Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski o ich kołysankach (Muzyczna Jedynka)

Marek Napiórkowski wspomina, jak doszło do skomponowania kołysanek. Teatr Stary poprosił go o napisanie muzyki do kołysanek, które śpiewał córkom Włodzimierz Wysocki. - Ale nie ten Włodzimierz Wołodia, ale lubelski poeta - precyzuje muzyk. Zapewnia, że wszystkie utwory różnią się od siebie i nie są napisane w tej samej stylistyce usypiającej słuchaczy piosenki. - Utwory są w różnych tempach utrzymane, mają różne faktury i brzmieniowe, i rytmiczne, aczkolwiek łączy je ta jedna rzecz, że są kołysankami - wyjaśnia.

Natalia Kukulska mówi o najbliższych planach koncertowych. Kołysanki będzie można usłyszeć w stołecznym teatrze Roma. Mile są widziani goście w każdym wieku, również dzieci, które są noszone na rękach. - Koncert będzie dla nas specyficzny, bo sala nie jest tak kameralna, jak Teatr Stary w Lublinie - mówi artystka.

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski mówią też o swych oczekiwaniach związanych z nagrodami muzycznymi Fryderykami.
W ilu kategoriach płyta z kołysankami została nominowana do Fryderyków? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Maria Szabłowska

Goście: Natalia Kukulska (wokalistka), Marek Napiórkowski (gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 13.27

ag

Czytaj także

Urodziny, urodziny, urodziny...

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 05:06
Dla jednych okazja do świętowania, dla drugich powodująca depresję, zmora. Bo mamy wtedy poczucie upływającego czasu i tego, że jesteśmy, przynajmniej na papierze, o rok starsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska z piosenką w rytmie 5/4

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 16:14
Metrum 5/4 w muzyce popowej rzadko się spotyka, bo wydaje się trudne i nie pasujące do naszych przyzwyczajeń. Tak jest w utworze "Ostatnia prosta", który pochodzi z płyty "Halo tu Ziemia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
rozwiń zwiń