X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Kukulska z córeczką śpiewa kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:12
Pomysł koncertu kołysanek zainspirował Teatr Stary w Lublinie. Do wszystkich utworów muzykę napisał Marek Napiórkowski. Premiera koncertu odbyła się w Teatrze Starym, tam też odbywały się kolejne spektakle. Naturalne było nagranie w dalszej kolejności płyty. W jednym z utworów słychać głos córeczki Natalii Laury Dąbrówki.
Audio
  • Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski o ich kołysankach (Muzyczna Jedynka)

Marek Napiórkowski wspomina, jak doszło do skomponowania kołysanek. Teatr Stary poprosił go o napisanie muzyki do kołysanek, które śpiewał córkom Włodzimierz Wysocki. - Ale nie ten Włodzimierz Wołodia, ale lubelski poeta - precyzuje muzyk. Zapewnia, że wszystkie utwory różnią się od siebie i nie są napisane w tej samej stylistyce usypiającej słuchaczy piosenki. - Utwory są w różnych tempach utrzymane, mają różne faktury i brzmieniowe, i rytmiczne, aczkolwiek łączy je ta jedna rzecz, że są kołysankami - wyjaśnia.

Natalia Kukulska mówi o najbliższych planach koncertowych. Kołysanki będzie można usłyszeć w stołecznym teatrze Roma. Mile są widziani goście w każdym wieku, również dzieci, które są noszone na rękach. - Koncert będzie dla nas specyficzny, bo sala nie jest tak kameralna, jak Teatr Stary w Lublinie - mówi artystka.

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski mówią też o swych oczekiwaniach związanych z nagrodami muzycznymi Fryderykami.
W ilu kategoriach płyta z kołysankami została nominowana do Fryderyków? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Maria Szabłowska

Goście: Natalia Kukulska (wokalistka), Marek Napiórkowski (gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 13.27

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodziny, urodziny, urodziny...

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 05:06
Dla jednych okazja do świętowania, dla drugich powodująca depresję, zmora. Bo mamy wtedy poczucie upływającego czasu i tego, że jesteśmy, przynajmniej na papierze, o rok starsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska z piosenką w rytmie 5/4

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 16:14
Metrum 5/4 w muzyce popowej rzadko się spotyka, bo wydaje się trudne i nie pasujące do naszych przyzwyczajeń. Tak jest w utworze "Ostatnia prosta", który pochodzi z płyty "Halo tu Ziemia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
rozwiń zwiń