Monika Brodka: próbowałam różnych gatunków muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 14:35
Monika Brodka to artystka, która w swojej twórczości zaskakuje wszechstronnością i tendencją do eksperymentowania z różnymi gatunkami muzycznymi. "MTV Unplugged: Brodka" to zapis akustycznego koncertu, który odbył się w ramach kultowego formatu MTV.
Audio
  • Monika Brodka opowiada o swoim nowym albumie. (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Brodka
BrodkaFoto: Przemek Dzienis/mat. promocyjne

O doświadczeniu z "MTV unplugged" Monika Brodka opowiada - wielokrotnie eksperymentowałam z różnymi gatunkami muzycznymi, a charakterystyka koncertu dla MTV nie jest dla mnie czymś zupełnie nowym - mówi piosenkarka. Dzięki temu wydarzeniu artystka zapoznała się z zespołem Nirvana, przez co na płycie znalazł się cover jednego z utworów grunge'owego zespołu. - Do nowego albumu wybrałam piosenki, które przede wszystkim bardzo lubię, zawarłam też numery ze swoich pierwszych płyt - dodaje artystka.

Wokalistka zaprosiła do współpracy gości specjalnych - Dawida Podsiadłę, który wraz z nią wykonał utwór "Santa Muerte" oraz Krzysztofa Zalewskiego, którego można usłyszeć w "Syberii". - Cieszę się, że ludzie chcą nas słuchać. Pomimo tego, że razem brzmimy dobrze, to każdy z nas reprezentuje muzycznie coś zupełnie innego - opowiada artystka.

Jak brzmi najnowszy album Moniki Brodki? Dlaczego artystka zdecydowała się na współpracę z zaprzyjaźnionymi artystami?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Monika Brodka (artsytka)

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 14.18

K.A

Czytaj także

Perfect Son: przeskoczyłem do światowej ligi muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:14
Tobiasz Biliński "Perfect Son" to polski przedstawiciel wytwórni płytowej Sub Pop Records, która wydawała takie ikony jak Nirvana, czy Soundgarden. Czym zasłynął artysta, że został doceniony przez przedstawiciela tak cenionej wytwórni - Jonathana Ponemana?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biliński i Xxanaxx. Spotkanie vintage'u z nowoczesnością

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:25
Marek Biliński - producent muzyki elektronicznej wychowany w nurcie brzmień analogowych, łączy swoje siły ze świeżym i nowoczesnym brzmieniem formacji Xxanaxx. Efektem niecodziennego spotkania dwóch, odmiennych pokoleń jest utwór "Duch".
rozwiń zwiń