Filip Łobodziński śpiewa Boba Dylana po polsku z zespołem Dylan.pl

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 16:35
Filip Łobodziński nie chce być nazywany mózgiem zespołu. Podkreśla, że jest odpowiedzialny za głos, przekłady piosenek i ich wybór, ale każdy członek dokłada swoją cegiełkę.
Audio
  • Filip Łobodziński o piosenkach Boba Dylana (Muzyczna Jedynka)
Filip Łobodziński
Filip ŁobodzińskiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Muzyk zapewnia, że stara się, aby jego polskie teksty były wierne oryginałowi, ale przekład jest zawsze współtwórczością.

Zdradza, że utwory na drugą płytę są już wybrane. - Kolejność będzie jeszcze podlegała dyskusjom, bo też się okaże, kiedy je zaaranżujemy i zagramy, czy ta opowieść muzycznie się trzyma tego toru, o którym sobie pomyślałem - opowiada. Jeżeli znajdą się pieniądze na wydanie płyty, to zespół chciałby również zaprosić do wspólnego grania gości.

Tematem przewodnim nowej płyty jest - jak to ujął gość Jedynki - generalnie to, że świat jest do niczego. - Płyta miałaby być w dużej mierze mroczna, pesymistyczna, ale z rozbłyskiem nadziei na koniec - wyjawia. Filip Łobodziński wyjaśnia, że na płycie znajdą się utwory stare, mniej świeże i bardzo świeże, a zespół chce zachować między nimi balans.

Jakie plany ma Filip Łobodziński wobec płyty? Dlaczego Dylan jest mniej popularny w Polsce niż Cohen?
Posłuchaj całej rozmowy, w której trakcie zabrzmiały dwa utwory z pierwszej płyty zespołu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Filip Łobodziński (muzyk, pisarz, tłumacz, lider zespołu Dylan.pl)

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 14.25

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dylan po polsku. "Siła jego tekstów jest niebywała"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 14:03
Dwupłytowe wydawnictwo "Dylan.pl" zawiera utwory Boba Dylana w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego, grane przez zespół w składzie: Jacek Wąsowski, Marek Wojtczak, Krzysztof Poliński, Tomasz Hernik, Paweł Szymiczek, pod wodzą Filipa Łobodzińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik i jego pieśni bez słów

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 18:56
"Songs Without Words" to już siódmy album w dorobku artysty. Na płycie są utwory m.in. Boba Dylana, Beatlesów, a nawet jeden Chopina. Nagrywając płytę, muzyk chcial się wyciszyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiecznie młody" - Krzysztof Krawczyk śpiewa piosenki Boba Dylana

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 16:19
Artysta wyjaśnia, że o nagraniu utworów Dylana myślał i rozmawiał ze swym menadżerem dużo wcześniej, niż amerykański piosenkarz dostał Nagrodę Nobla. Album "Wiecznie młody" ukazał się pod patronatem radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń