Justyna Steczkowska: dusza podróżuje z nami przez całe życie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 15:29
Niesamowita Justyna Steczkowska stworzyła album "Maria Magdalena, All is One", którego fasadą muzyczną jest wpędzająca w trans elektronika połączona z orkiestrą. Skąd u artystki o czterooktawowym głosie, tworzącej dotychczas w nurcie pop, pomysł na tak odmienną estetykę nowego albumu?
Audio
  • Justyna Steczkowska opowiada o duchowych aspektach swojego najnowszego albumu. (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

Justyna Steczkowska opowiada o swoim bliskim kontakcie z własnym wnętrzem i o tym, jak to się przełożyło na tworzenie nowego albumu. - To płyta, która opowiada o wędrówce duszy. Zawsze interesowała mnie duchowość człowieka, nie tylko kwestia samej materii. Dusza podróżuje z nami przez całe życie, dlatego warto się w nią słuchać - mówi wokalistka.

Na płycie znalazł się utwór "Ave (No Control)", który opowiada o tym, że warto odpuścić w życiu nadmierną kontrolę, jaka karmi nasze nienasycone ego. Do śpiewania o duchowości skłoniła Justynę Steczkowską podróż do Azji, która tym samym była dla artystki także podróżą mentalną. - Kiedy byłam w Indiach nauczyłam się tego, że warto odnaleźć w sobie ciszę i się z nią zintegrować - dodaje.

2 marca odbędzie się koncert z okazji premiery płyty. Jak brzmi album "Maria Magdalena, All is One"? Jaką transformację wewnętrzną przeszła artystka? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Justyna Steczkowska (artystka)

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 13.35

K.A/ac


Czytaj także

Szymon Komasa: pieśń to dla mnie bardzo intymne połączenie ze słuchaczem

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 15:44
Szymon Komasa to baryton pochodzący z muzykalnej rodziny. Śpiewał utwory Mieczysława Fogga i bliska była mu tematyka międzywojennej Warszawy. Najnowszy album "Polish Love Story" to zbiór intymnych pieśni, których motywem przewodnim jest najważniejsze w życiu uczucie - miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Ścierański: jestem muzykiem, który do pracy ma daleko

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 16:23
Krzsztof Ścierański to gitarzysta, mający także dar mówienia o muzyce, zanurzony przez swą twórczość w jazzie. Muzyk swoją miłość do instrumentu identyfikuje z licznymi podróżami. 26 lutego rozproszy gitarowe dźwięki w ramach wydarzenia, jakim jest "Scena Szpilmana - Jedynka Live".
rozwiń zwiń