Mrozu: nie można robić płyt tylko z jednym przebojem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 15:55
- Utwór "Napad" niezupełnie oddaje klimat całej płyty. Myślę, że krążek jest bardziej eklektyczny. Znajdziemy na nim kawałki, które mają wspólny mianownik, ale będą dość zróżnicowane – mówił Mrozu. Nowy album artysty, zatytułowany "Aura", ukaże się już 12 kwietnia.
Audio
  • Mrozu: "Aura" będzie płytą eklektyczną (Muzyczna Jedynka)

Mrozu wraca z nowym krążkiem 2 lata po sukcesie albumu "Zew", który zdobył w Polsce status złotej płyty. Muzyk wspominał w audycji, że musiało minąć kilka miesięcy zanim płyta "przegryzła się" i trafiła w gusta słuchaczy. - Ale jak już dotarła to ich porwała, zaintrygowała, sprawiła, że chcieli posłuchać czegoś więcej. Wyznaję filozofię, że nie można robić płyt tylko z jednym przebojem, ale trzeba nagrywać kompletne albumy. To się fajnie sprawdza – mówił Mrozu.

Singlem promującym kolejną płytę muzyka jest "Napad". Piosenka powstała na potrzeby komedii "Na bank się uda", którego premiera już w sierpniu. Mrozu powiedział, że gdy temat utworu jest narzucony z góry, proces tworzenia piosenki idzie naprawdę szybko. Mrozu ceni sobie pracę ze współautorem tekstu piosenki - Arkiem Sitarzem z grupy Rasmentalism. - Podobnie myślimy, podobnie składamy numery i myślę, że poszło nam to fajnie. Mieliśmy niezłą frajdę – przyznał artysta.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Mrozu (muzyk)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 13.20

abi

Czytaj także

Biliński i Xxanaxx. Spotkanie vintage'u z nowoczesnością

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:25
Marek Biliński - producent muzyki elektronicznej wychowany w nurcie brzmień analogowych, łączy swoje siły ze świeżym i nowoczesnym brzmieniem formacji Xxanaxx. Efektem niecodziennego spotkania dwóch, odmiennych pokoleń jest utwór "Duch".
rozwiń zwiń