Michał Wiśniewski śpiewa utwory Sławka Wierzcholskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 18:26
Osoby niepełnosprawne, które nie boją się marzyć, zdecydowały się zaśpiewać utwory Sławka Wierzcholskiego, jakie znalazły się na bluesowo - jazzowym albumie "Chce się śpiewać". Wśród współtwórców albumu znalazł się także Michał Wiśniewski - młody chłopak, który mówi, że "śpiewanie daje więcej radości niż tabliczka czekolady".
Audio
  • Rozmowa z Michałem Wiśniewskim, który zaśpiewał na albumie "Chce się śpiewać". (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Chce się śpiewać album
"Chce się śpiewać" albumFoto: materiały promocyjne

Michał Wiśniewski choruje na astmę oskrzelową, a śpiewanie traktuje jako element terapii. Od dziecka był przeciwny śpiewaniu, gdy doglądał swojego starszego brata, który z zamiłowaniem oddawał się tej pasji. Z czasem jednak sam doszedł do wniosku, że będzie podążał tą samą drogą. - Pojawił się taki moment, w którym uznałem, że bez śpiewania nie mogę żyć - twierdzi muzyk.

Sławek Wierzcholski objął patronat nad płytą, na której sam figuruje jako autor tekstów piosenek i muzyki. Niepełnosprawni artyści podeszli do wyzwania zaśpiewania jego utworów rzetelnie i z otwartym sercem. - Wszyscy musieli się bardzo starać, aby płyta wypadła jak najlepiej - przyznaje Michał Wiśniewski.

Jak brzmi Michał Wiśniewski w utworze Sławka Wierzcholskiego? Z jakiej okazji powstał album "Chce się śpiewać?" Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Michał Wiśniewski (wokalista)

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 14.29

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Monika Brodka: próbowałam różnych gatunków muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 14:35
Monika Brodka to artystka, która w swojej twórczości zaskakuje wszechstronnością i tendencją do eksperymentowania z różnymi gatunkami muzycznymi. "MTV Unplugged: Brodka" to zapis akustycznego koncertu, który odbył się w ramach kultowego formatu MTV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Łobodziński śpiewa Boba Dylana po polsku z zespołem Dylan.pl

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 16:35
Filip Łobodziński nie chce być nazywany mózgiem zespołu. Podkreśla, że jest odpowiedzialny za głos, przekłady piosenek i ich wybór, ale każdy członek dokłada swoją cegiełkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Zawiałow: wymyśliłam sobie Helsinki jako baśniową krainę

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 13:38
- Od premiery płyty "A kysz!" wydarzyło się chyba więcej niż w całym moim dotychczasowym życiu. Teraz czuję się kobietą, jestem już bardziej dojrzała niż wtedy – mówiła Daria Zawiałow. 8 marca ukazała się jej druga płyta "Helsinki". Artystka niebawem wyrusza w trasę koncertową promującą album.
rozwiń zwiń