Krystyna Stańko o "Aquarius": musiał przyjść taki moment, aby wydać ten album

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:34
Krystyna Stańko to jazzowa artystka, która wydała nowy album "Aquarius", gdzie można usłyszeć brzmienie orkiestry kameralnej. Nad całą aranżacją muzyczną czuwał dyrygent - Krzysztof Herdzin. 
Audio
  • Rozmowa z Krystyną Stańko o albumie "Aquarius". (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Krystyna Stańko
Krystyna StańkoFoto: Mat. pras.

Jazzowy album Krystyny Stańko jest rozbudowany o instrumenty drewniane - dęte. Artystka twierdzi, że album jest przeznaczony dla konkretnej grupy słuchaczy. - Jest to przede wszystkim album dla wrażliwców. Jeśli ktoś lubi tego typu brzmienia jazzowe, to na pewno odnajdzie się w estetyce tego albumu - mówi Krystyna Stańko.

Jak brzmi "Aquarius" w asyście orkiestry kameralnej? W jak istotny sposób wpłynął na album dyrygent i kompozytor Krzysztof Herdzin? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z artystką.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Krystyna Stańko

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 13.22

K.A/ac


okładka albumu "Aquarius" okładka albumu "Aquarius"

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Ścierański: jestem muzykiem, który do pracy ma daleko

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 16:23
Krzsztof Ścierański to gitarzysta, mający także dar mówienia o muzyce, zanurzony przez swą twórczość w jazzie. Muzyk swoją miłość do instrumentu identyfikuje z licznymi podróżami. 26 lutego rozproszy gitarowe dźwięki w ramach wydarzenia, jakim jest "Scena Szpilmana - Jedynka Live".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wiśniewski śpiewa utwory Sławka Wierzcholskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 18:26
Osoby niepełnosprawne, które nie boją się marzyć, zdecydowały się zaśpiewać utwory Sławka Wierzcholskiego, jakie znalazły się na bluesowo - jazzowym albumie "Chce się śpiewać". Wśród współtwórców albumu znalazł się także Michał Wiśniewski - młody chłopak, który mówi, że "śpiewanie daje więcej radości niż tabliczka czekolady".
rozwiń zwiń