Bartosz Szczęsny: do albumu "Post dreams" zaprosiliśmy instrumentalistów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 16:44
Bartosz Szczęsny to połowa duetu Rebeka współtworzonego wraz z Iwoną Skwarek. "Post dreams" to ich trzeci album, który różni się estetyką od poprzednich. Artyści zdecydowali się zaprosić do tworzenia albumu zaprzyjaźnionych instrumentalistów.
Audio
  • Bartosz Szczęsny w rozmowie o albumie "Post dreams". (Muzyczna Jedynka)

Bartosz Szczęsny opowiada o tym, jak rodził się pomysł do tworzenia muzyki w zespole Rebeka i o tym, jak powstał utwór "Zachód", który pochodzi z najnowszego albumu. - Zazwyczaj jedno z nas sadzi nasionko z pomysłem, z którego później wyrasta utwór. W tym wypadku była to Iwona, która zainspirowała się banalnym widokiem zachodzącego słońca - mówi artysta.

W nowym albumie współpraca muzyczna została rozbudowana o dodatkowe instrumenty, a niektóre z nich okazują się być całkowicie nowym doświadczeniem dla artystów. - Czymś zupełnie nowym była dla nas rejestracja kwartetu smyczkowego, ale całe szczęście mogliśmy zdać się na niezawodnych znajomych - opowiada Bartosz Szczęsny. Dodaje też, że na płycie można usłyszeć gitarę elektryczną.

Czym "Post dreams" różni się od dwóch poprzednich albumów duetu Rebeka? Gdzie w najbliższym czasie można usłyszeć artystów "na żywo"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Ula Kaczyńska

Gość: Bartosz Szczęsny (z duetu Rebeka)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 13.25

K.A/ag


Czytaj także

Olga Polikowska: w muzyce szukam prawdy, nie ozdobników

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 16:00
Należy do grona najlepiej ocenianych debiutantek w 2018 roku. Śpiewała Osiecką i współpracowała m.in z producentem Wojtkiem Urbańskim. U nas Olga Polikowska opowiadała o swoich ulubionych artystach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcelina odwołuje zimę

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 14:38
Serią koncertów Marcelina promuje nowy album "Koniec wakacji". Uważa go za bardzo udany, a że bliżej początku wakacji, niż ich końca to jej zupełnie nie przeszkadza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrozu: nie można robić płyt tylko z jednym przebojem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 15:55
- Utwór "Napad" niezupełnie oddaje klimat całej płyty. Myślę, że krążek jest bardziej eklektyczny. Znajdziemy na nim kawałki, które mają wspólny mianownik, ale będą dość zróżnicowane – mówił Mrozu. Nowy album artysty, zatytułowany "Aura", ukaże się już 12 kwietnia.
rozwiń zwiń