Muzeum Polskiej Piosenki organizuje w Opolu kolejny festiwal

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:18
Dyrektor muzeum Jarosław Wasik przyznaje, że inspiracją był "duży" festiwal. - Postanowiliśmy zrobić "mały" festiwal i on się będzie nazywał 1. KFPP w Opolu - mówi w Jedynce. I rozszyfrowuje skrót: 1. Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej.
Audio
Jarosław Wasik
Jarosław WasikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jarosław Wasik przyznaje, że festiwali dla przedszkolaków jest wiele, ale nie ma festiwalu na nową piosenkę. Dzieci śpiewają znane przeboje, a opiekunowie sięgają już po sprawdzone hity często sprzed 20-30 lat. - Dzieci zasługują na fajne, współczesne piosenki - podkreśla.

Nie każdy sobie zdaje sprawę, że słowa do dziecięcych utworów kiedyś pisali nasi wielcy autorzy tekstów, wśród nich Agnieszka Osiecka. Utwory można zgłaszać do końca kwietnia, a festiwal jest nie tylko dla przedszkolaków, ale również dla przedszkoli.

Jarosław Wasik opowiada również o eksponatach, jakie można podziwiać w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. A w grudniu zostało otwarte profesjonalne studio nagraniowe, w którym są prowadzone nowoczesne warsztaty edukacyjne.

Jakie są kategorie festiwalowe? Co zwycięzcy dostaną w nagrodę? Kiedy odbędzie się koncert laureatów? Kiedy muzeum jest czynne?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 14.30

ag

Czytaj także

Pierwsza dorosła płyta dziecięcej gwiazdy Sary Jaroszyk

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 01:04
- Moja płyta jest wyrazem mnie teraz. Większość piosenek z albumu oraz tekstów jest mojego autorstwa, więc jest to moje małe dziecko - mówi Sara Jaroszyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak i Czesław Niemen powracają

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:30
Michał Urbaniak w 1986 roku połączył siły z Czesławem Niemenem. To muzyczne spotkanie zaowocowało płytą "Extravaganza" i brawurową wersją utworu "Pod Papugami". Teraz album jest wznawiany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie to piosenka" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:00
Tadeusz Woźniakowski w latach 60. i 70. zyskał ogromną popularność i sympatię słuchaczy. Nagrał przeszło 800 piosenek.
rozwiń zwiń