Magdalena Lechowska: niech polskie piosenki płyną w świat

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 17:25
Stare polskie tanga, ale tym razem w języku hiszpańskim i z nutą elektroniki. Swój najnowszy album "Tango Polaco" prezentuje Magdalena Lechowska.
Audio
  • Magdalena Lechowska o płycie "Tango Polaco" (Muzyczna Jedynka)
Magdalena Lechowska
Magdalena LechowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Urodziła się w Krakowie, ale wychowała w egzotycznej Kolumbii, gdzie od najmłodszych lat chłonęła rytmy i melodie iberoamerykańskie. Tęsknota za Polską sprawiła, że wróciła tu na studia. W swojej twórczości łączy obie bliskie sobie kultury, a wyrazem tego jest płyta "Tango Polaco".

– Chodziło mi o to, by te piękne teksty, które powstały u nas, w Polsce, były zrozumiałe również dla ludzi, którzy o Polsce niewiele wiedzą. Niech te piosenki płyną w świat – mówiła Magdalena Lechowska w "Muzycznej Jedynce".

"Tango Polaco" to drugi album w dorobku Lechowskiej. Pierwszy, zatytułowany "Raices" (po polsku "Korzenie"), został wydany w 2015 roku. Tytuł jest bardzo znaczący. Na płycie znalazły się utwory, które towarzyszyły Magdalenie Lechowskiej w czasie dorastania w Kolumbii. – Ta muzyka cały czas była w tle. Nie do końca zwracałam na nią uwagę i dopiero jak ucichła, zaczęła brzmieć gdzieś wewnątrz mnie. Stąd ta potrzeba, by śpiewać te przepiękne melodie i czuć się jak w Kolumbii, będąc w Polsce - mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Magdaleną Lechowską. W nagraniu również utwór Marka Grechuty "Dni, których nie znamy" w hiszpańskiej wersji językowej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Goście: Magdalena Lechowska (wokalistka i tłumaczka)

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 13.20

abi/pg

Czytaj także

Dwie bratnie dusze i w muzyce, i w pasjach

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 17:57
Beata Drewniak urodziła się w Bielsku-Białej. Kiedy jej przygoda z muzyką nabierała tempa okazało się, że chęć zwiedzania świata jest silniejsza. Ostatecznie na dłużej zadomowiła się na wyspie Fuerteventura wchodzącej w skład Wysp Kanaryjskich. Jej walory zachwala w teledysku nakręcony z Conrado Moreno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matt Dusk o sobie: im starszy tym lepszy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 17:41
Kanadyjsko-olsztyński piosenkarz w tym roku będzie świętował, urodziny, a przy okazji 20-lecie muzycznej kariery. Uważa, że z wiekiem jego muzyka nabiera jakości.
rozwiń zwiń