Twórczość Anny German przypomni specjalny koncert

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 17:08
W najbliższą sobotę 30 marca w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbędzie się kolejny koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. - Anna German była zjawiskiem artystycznym na skalę światową - mówi Janusz Kukuła.
Audio
  • Janusz Kukuła o koncercie piosenek Anny German (Muzyczna Jedynka)
Janusz Kukuła
Janusz KukułaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W trakcie sobotniego spotkania zabrzmią znane i lubiane przeboje artystki w nowych aranżacjach oraz interpretacjach. - Utwory wykonają młode, utalentowane wokalistki, laureatki wielu przeglądów i festiwali: Anna Federowicz, Alicja Sękowska, Izabela Szafrańska, Wiktoria Tracz oraz Judyta Wenda - wylicza Janusz Kukuła, Dyrektor Teatru Polskiego Radia, który sprawuje opiekę artystyczną nad wydarzeniem. - Oczywiście, nikt nie zastąpi Anny German  - zastrzega i jest przekonany, że twórczość piosenkarki będzie towarzyszyła kolejnym pokoleniom.

Janusz Kukuła przypomina, że w ramach studia piosenki śpiewano już utwory naszych wielkich artystów. Dotychczas bohaterami koncertów byli już m.in. Krzysztof Klenczon, bracia Andrzej i Jacek Zielińscy, Czesław Niemen, Łucja Prus, Jonasz Kofta, Henryk Wars, Grzegorz Ciechowski, Kalina Jędrusik, Marek Grechuta i Władysław Szpilman.

Transmisja koncertu na antenie radiowej Jedynki o godz. 21.05. Wydarzenie poprowadzi Paweł Sztompke.

Posłuchaj całej rozmowy i piosenki Anny German "Greckie wino".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Kukuła (Dyrektor Teatru Polskiego Radia )

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 13.20

ag

Czytaj także

Anna German. Z piosenką przez świat

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 10:11
Urodziła się w Uzbekistanie, mieszkała w Kazachstanie, Kirgistanie, a po II wojnie światowej przyjechała do Polski. Ścieżki jej muzycznej kariery zawiodły ją także do Włoch. Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Moro: bycie aktorem to zawód wszechstronny

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 13:09
Joanna Moro umiejętnie godzi rolę matki i żony z pasją, w której się realizuje, jaką jest aktorstwo. Opowiada o tym, jak wszechstronny jest jej zawód i na jakie trudności natrafiła wcielając się w rolę Anny German.
rozwiń zwiń