Dionizy Piątkowski: chciałbym zapoczątkować wieloletni projekt jazzowy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 15:28
"Era jazzu" jest cyklem ogólnopolskich koncertów jazzowychm których organizatorem jest Dionizy Piątkowski. Promotor jest także autorem książki "Czas Komedy", poświęconej muzykowi jazzowemu, Krzysztofowi Komedzie, którą zapoczątkował projekt muzyczny związany z jego twórczością.
Audio
  • Rozmowa z Dionizym Piątkowskim o inicjatywie jazzowej. (Muzyczna jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/JaaPo

"Era jazzu" wybrzmiewa na muzycznym rynku już od 21 lat. - Od kilku gram głównie w Poznaniu, dlatego, że muzyka jazzowa bardzo zadomowiła to miasto - mówił gość Jedynki. Podkreślał też, że od wielu lat próbuje angażować poznańskich muzyków do międzynarodowych projektów i z przyjemnością zaprasza do współpracy zagranicznych artystów, takich jak tryskająca na scenie energią Regina Carter.

12 kwietnia rozpocznie się kolejna odsłona festiwalu. - To wydarzenie różni się od większości imprez w podobnym klimacie, które organizowane są w naszym kraju - zapewniał.

- Chciałem zapoczątkować wieloletni projekt poświęcony Krzysztofowi Komedzie - mówił przypominając, że rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO "rokiem Komedy". - Projektów poświęconych artyście jest wiele, ale postanowiłem zrobić coś oryginalnego i zaprosić do przedsięwzięcia zagranicznych artystów, którzy będą wykonywali utwory polskiego kompozytora - dodaje. 

Skąd u gościa Jedynki taka miłość do jazzu? Dlaczego warto eksplorować Poznań, w celu zbliżenia się do gatunku, jakim jest jazz? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Dionizy Piątkowski (promotor jazzu)

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 13.13

K.A/ac

Czytaj także

Jan Stokłosa: zapraszam do Teatru Rampa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:23
Jan Stokłosa to polski kompozytor, dyrygent oraz kierownik muzyczny Teatru Rampa. Nadzoruje kilka ciekawych muzycznych projektów, o których opowiada w audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal "Brodnica ClassiX". Małe miasto, wielcy artyści

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 15:46
"Brodnica ClassiX" to festiwal, który odbywa się na koniec marca i gości artystów różnych scen muzycznych - od klasyki i jazzu, aż po szeroko pojmowaną elektronikę. Dlaczego w tak małym mieście jak Brodnica zorganizowano tak duże i spektakularne wydarzenie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przypominamy koncert Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 01:00
Tuż przed drugą rocznicą śmierci Wojciecha Młynarskiego, która przypada 15 marca, przypominamy jego koncert ze Studia im. Witolda Lutosławskiego, który odbył się w 2004 roku.  
rozwiń zwiń