X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dionizy Piątkowski: chciałbym zapoczątkować wieloletni projekt jazzowy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 15:28
"Era jazzu" jest cyklem ogólnopolskich koncertów jazzowychm których organizatorem jest Dionizy Piątkowski. Promotor jest także autorem książki "Czas Komedy", poświęconej muzykowi jazzowemu, Krzysztofowi Komedzie, którą zapoczątkował projekt muzyczny związany z jego twórczością.
Audio
  • Rozmowa z Dionizym Piątkowskim o inicjatywie jazzowej. (Muzyczna jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/JaaPo

"Era jazzu" wybrzmiewa na muzycznym rynku już od 21 lat. - Od kilku gram głównie w Poznaniu, dlatego, że muzyka jazzowa bardzo zadomowiła to miasto - mówił gość Jedynki. Podkreślał też, że od wielu lat próbuje angażować poznańskich muzyków do międzynarodowych projektów i z przyjemnością zaprasza do współpracy zagranicznych artystów, takich jak tryskająca na scenie energią Regina Carter.

12 kwietnia rozpocznie się kolejna odsłona festiwalu. - To wydarzenie różni się od większości imprez w podobnym klimacie, które organizowane są w naszym kraju - zapewniał.

- Chciałem zapoczątkować wieloletni projekt poświęcony Krzysztofowi Komedzie - mówił przypominając, że rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO "rokiem Komedy". - Projektów poświęconych artyście jest wiele, ale postanowiłem zrobić coś oryginalnego i zaprosić do przedsięwzięcia zagranicznych artystów, którzy będą wykonywali utwory polskiego kompozytora - dodaje. 

Skąd u gościa Jedynki taka miłość do jazzu? Dlaczego warto eksplorować Poznań, w celu zbliżenia się do gatunku, jakim jest jazz? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Dionizy Piątkowski (promotor jazzu)

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 13.13

K.A/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Stokłosa: zapraszam do Teatru Rampa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:23
Jan Stokłosa to polski kompozytor, dyrygent oraz kierownik muzyczny Teatru Rampa. Nadzoruje kilka ciekawych muzycznych projektów, o których opowiada w audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal "Brodnica ClassiX". Małe miasto, wielcy artyści

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 15:46
"Brodnica ClassiX" to festiwal, który odbywa się na koniec marca i gości artystów różnych scen muzycznych - od klasyki i jazzu, aż po szeroko pojmowaną elektronikę. Dlaczego w tak małym mieście jak Brodnica zorganizowano tak duże i spektakularne wydarzenie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przypominamy koncert Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 01:00
Tuż przed drugą rocznicą śmierci Wojciecha Młynarskiego, która przypada 15 marca, przypominamy jego koncert ze Studia im. Witolda Lutosławskiego, który odbył się w 2004 roku.  
rozwiń zwiń