X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Wawrowski o graniu na Stradivariusie: to lepsza jakość

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:30
Wirtuoz podkreśla, że to, iż ma do dyspozycji Stradivariusa zwiększa jego atrakcyjność jako artysty. - Każdy chciałby posłuchać Stradivariusa - zapewnia.
Audio
  • Janusz Wawrowski o niepowtarzalnym dźwięku Stradivariusa (Muzyczna Jedynka)
Janusz Wawrowski nie ukrywa, że jest szczęściarzem, bo robi to, o czym marzył od dziecka
Janusz Wawrowski nie ukrywa, że jest szczęściarzem, bo robi to, o czym marzył od dzieckaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pochodzący z Konina muzyk otrzymał tegoroczną nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku Recital Solowy za płytę "Hidden Violin" nagraną wspólnie z Jose Gallardo.  

Janusz Wawrowski przypomina, że to już jego drugi Fryderyk. Poprzedniego otrzymał w 2017 roku za płytę "Sequenza". Płytą "Hidden Violin" chciał uhonorować skrzypce, na których gra. To oryginalny Stradivarius o nazwie Polonia z 1685 roku, jedyny egzemplarz, jaki na stałe jest w Polsce. Skrzypek dostał instrument do użytkowania.

Zapewnia również, że aby usłyszeć niepowtarzalny dźwięk tych skrzypiec, trzeba je usłyszeć w odpowiedniej sali. - W małym pokoju, takim jak na przykład studio nagraniowe, możemy nie usłyszeć różnicy między Stradivariusem a zwykłym instrumentem. Ale jak pójdziemy do NOSPR-u (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia - dop. Red) lub NFM-u (Narodowe Forum Muzyki - dop. Red) we Wrocławiu to usłyszymy tę różnicę bardzo wyraźnie  - mówi artysta.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej wykonaniem Poloneza D-dur Henryka Wieniawskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: JAnusz Wawrowski (skrzypek)

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 13.23

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy po wojnie Stradivarius jest już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
- Przez kilka lat pracowałem nad tym, żeby w Polsce pojawił się pierwszy w powojennej historii Stradivarius - mówił w "Muzycznej Jedynce skrzypek Janusz Wawrowski. Wreszcie się udało - zakup sfinansował jeden z najbogatszych Polaków, a gość audycji przyniósł cenny instrument do radiowego studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brzmi Stradivarius z 1685 roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 05:05
Niedawno pewien anonimowy biznesmen zakupił Stradivariusa na użytek polskich skrzypków. Ceny tych skrzypiec wahają się od 2 do 20 milionów dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brzmienie szalonych skrzypiec Stradivariego

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 17:13
Skrzypce mają już imię "Polonia" nadane 4.12.2018 z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Instrument został zakupiony w maju przez Romana Ziemiana i Stephana Morgensterna, założycieli portalu FutureNet. Na co dzień na Stradivariusie "Polonia" gra skrzypek Janusz Wawrowski.
rozwiń zwiń