Afromental bardziej dojrzały muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 17:48
Zespół wystąpi w Poznaniu na Enea Spring Break Showcase Festival 2019. Na festiwal przychodzi zupełnie inna publiczność niż ta, dla której zespół jeszcze nie tak dawno grał.
Audio
  • Afromental zmienia muzyczny wizerunek (Muzyczna Jedynka)
Tomasz Lach (L), Zbigniew Zegler (C), Aleksander Baron (P)
Tomasz Lach (L), Zbigniew Zegler (C), Aleksander Baron (P)Foto: Grzegorz Śledź/Polskie Radio

- Jak każdy artysta dojrzewamy. Chyba byłoby wtórne i miałkie, jakbyśmy chcieli cały czas odgrzewać ten sam sznyt, stylistykę i ambicje zespołu, jakie mieliśmy 10 lat temu - wyjaśniają muzycy. Przekonują, że to, iż ewoluują to powód do radości, bo dojrzewają, i muzycznie, i tekstowo, i lingwistycznie.

Na koncertach widzą nowe twarze, ale również tych, którzy przychodzili jeszcze jako dzieci, a teraz dorośli razem z zespołem i przychodzą często już ze swoimi dziećmi. To dopinguje ich do pracy, bo wiedzą, że jest dla kogo tworzyć nową płytę, gdyż są słuchacze, którzy na nią czekają.

Muzycy nie chcieli zdradzić tytułu płyty, ale wiadomo, że ukaże się na rynku w maju 2019 roku. Ale dla fanów jest informacja, że mogą wcześniej posłuchać tych piosenek. Wszystkie utwory z płyty zostaną zaprezentowane 26 kwietnia na wspomnianym festiwalu na placu Wolności w Poznaniu.

Najnowsza płyta będzie piątą, czyli ostatnią zakontraktowaną. Czy będzie odnowienie kontraktu?

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej dwiema piosenkami "Rock&Rollin’Love" i "Odpowiedz".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Tomasz Lach i Aleksander Baron (czlonkowie zespołu Afromental)

Data emisji: 5.04.2019

Godzina emisji: 14.33

ag/pg

 

Czytaj także

Lato z Radiem. Afromental: u nas zawsze jest ogień

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 13:02
- Nasze koncerty najfajniej się przeżywa, kiedy się w nich uczestniczy - mówili po koncercie "Lata z Radiem" 2015 w Skokach muzycy zespołu Afromental.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Kumór i jego budzący zachwyt wśród kobiet "Hooligan"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 17:06
Patryk Kumór to utalentowany artysta, który poza doskonałym wokalem, może także pochwalić się zdolnościami w komponowaniu muzyki i pisaniu tekstów piosenek - Kobiety lubią chuliganów, ale mimo to poszukują ciepłego, męskiego ramienia - twierdzi wykonawca utworu "Hooligan".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lawina". Utwór z dramatyczną historią rodzinną w tle

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 16:26
Historia rodziny Golców jest dramatyczna, ale przez to też piękna. Jakiś czas temu Golec uOrkiestra została poproszona o napisanie muzyki do filmu "Lawina". – Film opowiada naszą osobistą, rodzinną historię – mówił w audycji Łukasz Golec.
rozwiń zwiń