X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek "Budyń" Szymkiewicz: mój zachwyt nad dancingiem wziął się z Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:47
- Moi rodzice wychodząc do pracy włączali nam głośno Jedynkę, żebyśmy z bratem nie zaspali do szkoły. To właśnie z Jedynki nauczyłem się wszystkich piosenek, o których teraz jest ta płyta - mówił o albumie "Nowa fala polskiego dancingu" projektu Babu Król & Smutne Piosenki lider zespołu Pogodno.
Audio
  • Jacek "Budyń" Szymkiewicz o "Nowej Fali Polskiego Dancingu vol. 1 & 2" (Muzyczna Jedynka)

Dwupłytowa "Nowa Fala Polskiego Dancingu vol. 1 & 2" ukazała się w 5 kwietnia. Pierwszą część wydawnictwa tworzą autorskie kompozycje inspirowane opowieściami członkiń Klubu Seniora "Radość" w Gnieźnie, druga to covery.

- Panie z klubu seniora opowiadały coś tak intymnego, ciepłego i "dotykalskiego", że napisanie piosenek w ogóle nie było problemem. One mówiły, a ja w tym samym momencie wiedziałem, jaka jest piosenka. I z drugiej strony covery – wybraliśmy je ze względu na to, że były to utwory, przy których tańczyliśmy w podstawówce - tłumaczył Jacek "Budyń" Szymkiewicz. 

Jak zareagowały członkinie "Radości" na piosenki z płyty "Nowa Fala Polskiego Dancingu"? Dlaczego gość "Muzycznej Jedynki" nie wierzy mężczyznom, którzy mówią, że nie są kobieciarzami? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Jacek "Budyń" Szymkiewicz (autor tekstów i muzyki, multiinstrumentalista, lider zespołu Pogodno)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 13.20

pg/kul/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biliński i Xxanaxx. Spotkanie vintage'u z nowoczesnością

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:25
Marek Biliński - producent muzyki elektronicznej wychowany w nurcie brzmień analogowych, łączy swoje siły ze świeżym i nowoczesnym brzmieniem formacji Xxanaxx. Efektem niecodziennego spotkania dwóch, odmiennych pokoleń jest utwór "Duch".
rozwiń zwiń