Jacek "Budyń" Szymkiewicz: mój zachwyt nad dancingiem wziął się z Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:47
- Moi rodzice wychodząc do pracy włączali nam głośno Jedynkę, żebyśmy z bratem nie zaspali do szkoły. To właśnie z Jedynki nauczyłem się wszystkich piosenek, o których teraz jest ta płyta - mówił o albumie "Nowa fala polskiego dancingu" projektu Babu Król & Smutne Piosenki lider zespołu Pogodno.
Audio
  • Jacek "Budyń" Szymkiewicz o "Nowej Fali Polskiego Dancingu vol. 1 & 2" (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Jacek "Budyń" Szymkiewicz o "Nowej Fali Polskiego Dancingu vol. 1 & 2" (Muzyczna Jedynka)

Dwupłytowa "Nowa Fala Polskiego Dancingu vol. 1 & 2" ukazała się w 5 kwietnia. Pierwszą część wydawnictwa tworzą autorskie kompozycje inspirowane opowieściami członkiń Klubu Seniora "Radość" w Gnieźnie, druga to covery.

- Panie z klubu seniora opowiadały coś tak intymnego, ciepłego i "dotykalskiego", że napisanie piosenek w ogóle nie było problemem. One mówiły, a ja w tym samym momencie wiedziałem, jaka jest piosenka. I z drugiej strony covery – wybraliśmy je ze względu na to, że były to utwory, przy których tańczyliśmy w podstawówce - tłumaczył Jacek "Budyń" Szymkiewicz. 

Jak zareagowały członkinie "Radości" na piosenki z płyty "Nowa Fala Polskiego Dancingu"? Dlaczego gość "Muzycznej Jedynki" nie wierzy mężczyznom, którzy mówią, że nie są kobieciarzami? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Jacek "Budyń" Szymkiewicz (autor tekstów i muzyki, multiinstrumentalista, lider zespołu Pogodno)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 13.20

pg/kul/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biliński i Xxanaxx. Spotkanie vintage'u z nowoczesnością

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:25
Marek Biliński - producent muzyki elektronicznej wychowany w nurcie brzmień analogowych, łączy swoje siły ze świeżym i nowoczesnym brzmieniem formacji Xxanaxx. Efektem niecodziennego spotkania dwóch, odmiennych pokoleń jest utwór "Duch".
rozwiń zwiń