Zespół MAP - wysmakowane połączenie jazzu i folku

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 17:39
Zespół tworzą Marcin Wądołowski, Adam Czerwiński i Piotr Lemańczyk, którzy wraz z Krzesimirem Dębskim nagrali płytę "Grooveoberek".
Audio

Płyta była nagrywana na żywo, czyli nie było postprodukcji. Ale dla muzyków to nic nowego, bo często grają ze sobą. - Jakikolwiek rodzaj muzyki byśmy nie grali staramy się grać to z serca, jak tylko potrafimy i ta doza improwizacji się pojawia - odpowiadają członkowie zespołu na uwagę prowadzącego Zbigniewa Zeglera, że w utworach każdy z muzyków gra swoją improwizację.

Z Krzesimirem Dębskim, świetnym skrzypkiem i kompozytorem, MAP zna się od wielu lat i grał z nim w wielu konfiguracjach. Od kilku lat coraz częściej spotykali się przy okazji różnych koncertów i wreszcie padł pomysł, żeby nagrać płytę. - To fajne przedsięwzięcie i mamy ze sobą fajne porozumienie duchowe, towarzyskie i przede wszystkim muzyczne - mówią muzycy z MAP.

Skąd wzięła się nazwa MAP?

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej dwiema kompozycjami "No Name Yet" i "Ranczo" ze słynnego serialu, ale grane na jazzowo.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Marcin Wądołowski, Adam Czerwiński i Piotr Lemańczyk (czlonkowie zespołu MAP)

Data emisji: 12.04.2019

Godzina emisji: 14.30

ag

Czytaj także

Radzimir Dębski: z muzyką w filmie jest duży problem, bo trzeba zrozumieć jej funkcję

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 15:24
- Są filmy mniej lub bardziej muzyczne i trzeba się do tego dostosować – mówił Radzimir Dębski. Kompozytor opowiadał w radiowej Jedynce o kulisach powstawania ścieżki muzycznej do "Sztuki kochania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Karwan. "Najczęściej debiutująca artystka w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 17:58
Anna Karwan żartuje, że jest takim Maciejem Stuhrem w spódnicy, który rokrocznie na różnych festiwalach dostaje nagrody za debiut roku. - Mówi wtedy, że jest debiutującym najczęściej w roli aktora - śmieje się piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afromental bardziej dojrzały muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 17:48
Zespół wystąpi w Poznaniu na Enea Spring Break Showcase Festival 2019. Na festiwal przychodzi zupełnie inna publiczność niż ta, dla której zespół jeszcze nie tak dawno grał.
rozwiń zwiń