Nowy projekt "Cyrk Deriglasoff"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 15:19
O swym projekcie jego pomysłodawca napisał, że to "banda musica grająca retrocyrkową odmianę przedpunka z elementami urbanfolka, będąca czołowym przedstawicielem stworzonego przez siebie stylu wodewil punk, czyli źli chłopcy śpiewają słodkie melodie".
Audio
  • Olaf Deriglasoff o nowym projekcie "Cyrk Deriglasoff"

Olaf Deriglasoff wyjaśnia, że to żart. - Ja lubię takie lekko ironiczne teksty i wykorzystuję, kiedy tylko mogę. To trochę pół żartem pół serio z lekkim dystansem do siebie. Uczę się trochę dystansu do siebie - mówi muzyk.

Prowadzący rozmowę Marcin Kusy ocenia, że jeśli chodzi o treść to płyta jest przebogata - od odniesień popkulturowych, przez zwykłe życie, trochę takich "knajackich historii", ale też przyziemnych, ludzkich historii.

Muzyk przyznaje, że nowy projekt spowodował, że znalazł się na muzycznym zakręcie. Zawsze był kojarzony z różnymi odmianami rocka, ale nigdy folku.

Olaf Deriglasoff opowiada, co go zainspirowało do nagrania takiej płyty.

Dlaczego Olaf Deriglasoff jest krytyczny wobec śpiewania przez polskich artystów po angielsku? Jakie są jego przemyślenia nad muzyką i czemu nie zgadza się z opiniami, że na płycie słychać wpływy bałkańskie?

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej dwiema piosenkami z płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Olaf Deriglasoff (gitarzysta, basista, muzyk sceny niezależnej, kompozytor, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 13.20

ag/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olaf Deriglasoff podaje przepis na zmianę świata

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 08:59
- Możemy to zrobić tylko w jeden sposób: zmieniając siebie i swoje podejście, przystosowując się do warunków, a nie warunki do naszych wyobrażeń - mówi w radiowej Jedynce muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frapująca płyta duetu Deriglasoff i Jakubik

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 11:55
- Ironicznie i nieco przewrotnie płytę z Arkiem Jakubikiem zatytułowaliśmy "40 przebojów". Czymże innym są te piosenki, jak nie przebojami, tyle że w stylu, który będzie obowiązywał za lat 50 lub 60 - mówi Olaf Deriglasoff.
rozwiń zwiń