X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Muzyka Krzysztofa Komedy jest ciągle żywa"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:59
- W Sopocie na festiwalu w 1956 roku wszedł na scenę jako laryngolog, a wyszedł jako wybitny, polski jazzman - mówi o Krzysztofie Komedzie Dionizy Piątkowski - pomysłodawca festiwal "Era Jazzu". 23 kwietnia mija 50 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Krzysztofa Komedy.
Audio
  • Rozmowa z Dionizym Piątkowskim o twórczości Krzysztofa Komedy (Muzyczna jedynka)
Krzysztof Komeda
Krzysztof KomedaFoto: Print screen z Youtube

Tegoroczną edycję festiwalu "Era Jazzu" wypełnili młodzi kompozytorzy, którzy zagrali dzieła nieżyjącego jazzmana. - Rok 2019 jest rokiem Krzysztofa Komedy, co zostało ogłoszone przez UNESCO - mówi gość Jedynki, który złożył hołd nieżyjącemu jazzmanowi z Poznania pisząc poświęconą jego twórczości książkę "Czas Komedy".

Dionizy Piątkowski z podziwem wypowiada się o Krzysztofie Komedzie, który w latach 50. zrezygnował z bycia laryngologiem na rzecz całkowitego oddania się miłości do jazzu. Dodaje, że muzyka Krzysztofa Komedy jest ciągle żywa, na co dowodem są liczne przedsięwzięcia muzyczne poświęcone jego twórczości. - Ilość wydarzeń, gdzie można usłyszeć jego muzykę świadczy tylko o wybitności tego artysty - komentuje Dionizy Piątkowski.

Dlaczego tragiczna śmierć przyczyniła się do jeszcze większej sławy Krzysztofa Komedy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Goście: Dionizy Piątkowski (dziennikarz i krytyk muzyczny)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 14.20

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Stańko o "Aquarius": musiał przyjść taki moment, aby wydać ten album

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:34
Krystyna Stańko to jazzowa artystka, która wydała nowy album "Aquarius", gdzie można usłyszeć brzmienie orkiestry kameralnej. Nad całą aranżacją muzyczną czuwał dyrygent - Krzysztof Herdzin. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Wawrowski o graniu na Stradivariusie: to lepsza jakość

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:30
Wirtuoz podkreśla, że to, iż ma do dyspozycji Stradivariusa zwiększa jego atrakcyjność jako artysty. - Każdy chciałby posłuchać Stradivariusa - zapewnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Drapała: ze Zbyszkiem Hołdysem pracuje się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 16:05
Łukasz (Luke) Drapała z zespołu rockowego "Chemia" powraca w nowym projekcie "Chevy". Ma na swoim koncie współpracę z m.in takimi artystami jak Zbigniew Hołdys, czy Renata Przemyk. 
rozwiń zwiń