Jan Chojnacki o odsłonie kolejnej edycji "Suwałki Blues Festiwal"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 16:11
Muzyczna uczta dla fanów bluesa. Niebawem kolejna edycja "Suwałki Blues Festiwal", gdzie spotka się około czterdziestu wykonawców nie tylko z Polski, ale również z całego świata. 
Audio
  • Jan Chojnacki o kolejnej edycji Suwałki Blues Festiwal (Muzyczna Jedynka)
Jan Chojnacki
Jan Chojnacki Foto: Wojciech Kusiński

Dobry duch festiwalu bluesa, Jan Chojnacki zapowiada przebieg kolejnej edycji festiwalu cieszącego się sporym zainteresowaniem. - Jak zawsze koncerty zasadnicze na dwóch wielkich scenach rozmieszczonych w samym centrum miasta to koncerty otwarte dla wszystkich, którzy mają ochotę przybyć. Mieści się tam do dwudziestu tysięcy ludzi - mówi. 

W tym roku koncert otwarcia zagra Corey Harris, wykonawca z USA, który jest wyjątkową postacią na bluesowej scenie. Podczas koncertu wystapią z nim Hook Hererra (harmonijka ustna) i Lino Muoio (mandolina) z udziałem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej p.d. Krzysztofa Kozakiewicza. - Zaczynamy festiwal od żywego radia, bowiem ten koncert jest transmitowany do mojej audycji: "Bielszy Odcień Bluesa". (...) Corey Harris to taki artysta, który sięga do korzeni, bardzo bluesowej tradycji, ale łączy tę tradycję z różnymi innymi elementami muzyki folklorystycznej ze świata, głównie z Afryki, ale również z Karaibów - mówi Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny. 

W ramach festiwalu odbędą się koncerty plenerowe i klubowe oraz pięć koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2020 w kwalifikacji w konkursie do European Blues Challenge 2020. 

Jakich jeszcze artystów możemy spodziewać się na festiwalu? Jakie atrakcje czekają widzów? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Temat audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Jan Chojnacki (dziennikarz muzyczny, autor audycji "Bielszy Odcień Bluesa")

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 13.25

ans/abi 


Czytaj także

Monika Brodka: próbowałam różnych gatunków muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 14:35
Monika Brodka to artystka, która w swojej twórczości zaskakuje wszechstronnością i tendencją do eksperymentowania z różnymi gatunkami muzycznymi. "MTV Unplugged: Brodka" to zapis akustycznego koncertu, który odbył się w ramach kultowego formatu MTV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wiśniewski śpiewa utwory Sławka Wierzcholskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 18:26
Osoby niepełnosprawne, które nie boją się marzyć, zdecydowały się zaśpiewać utwory Sławka Wierzcholskiego, jakie znalazły się na bluesowo - jazzowym albumie "Chce się śpiewać". Wśród współtwórców albumu znalazł się także Michał Wiśniewski - młody chłopak, który mówi, że "śpiewanie daje więcej radości niż tabliczka czekolady".
rozwiń zwiń