World Orchestra, czyli nawet kilkuset muzyków na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:19
World Orchestra to międzynarodowy projekt muzyczny, którego pomysłodawcą i liderem jest Grzech Piotrowski. Łączy on muzykę odległych rejonów ziemi ze sobą, łączy jazz z folkiem, etno i innymi rodzajami muzyki.
Audio
  • Grzech Piotrowski opowiada o World Orchestra (Muzyczna Jedynka)
Grzegorz Grzech Piotrowski
Grzegorz Grzech Piotrowski Foto: Polskie Radio

World Orchestra powstała dziesięć lat temu. - Ja rzuciłem wszystko dla tego mojego szalonego pomysłu, jeżdżę po świecie, zbieram artystów - mówi Grzech Piotrowski. Zaznacza, że czasem, choć rzadko, grają gigantyczne koncerty w 50, 70, 100, 150, a ostatnio w 200 muzyków na scenie. Podkreśla, że projekt się rozrasta.

Na pomysł stworzenia takiej orkiestry wpadł jeszcze w liceum. - Myślałem, że gdzieś na świecie jest taki zespół. Dopiero potem doszedłem do takiego momentu, że może go sobie założę, skoro go nie spotkałem - wspomina.

Grzech Piotrowski ujawnił, że w warszawskim Wilanowie otwiera klub, w którym orkiestra będzie grała. Inauguracja 26 i 27 kwietnia. To dla muzyki zupełnie nowe miejsce.

Posłuchaj całej rozmowy, z której można dowiedzieć się, jak nazywa się nowy klub i jak organizuje się koncerty za granicą.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Grzech Piotrowski (saksofonista, kompozytor, pomysłodawca i lider World Orchestra)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 13.19

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Six Seasons - World Orchestra House. Yuuki w klubie Grzecha Piotrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 17:48
- O ile Kasia nie pasuje mi w konwencji do World Orchestra, o tyle jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Bardzo podoba mi się jej debiutancka płyta, jej szczerość sceniczna i otwartość. Świetnie się na nią patrzy na scenie, ma naturalny dar do bycia przed ludźmi. Tak to oceniam, pracując ponad 25 lat w show biznesie - mówił o Yuuki Grzech Piotrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka Krzysztofa Komedy jest ciągle żywa"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:59
- W Sopocie na festiwalu w 1956 roku wszedł na scenę jako laryngolog, a wyszedł jako wybitny, polski jazzman - mówi o Krzysztofie Komedzie Dionizy Piątkowski - pomysłodawca festiwal "Era Jazzu". 23 kwietnia mija 50 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń