X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Rozlach: 23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena to prawdziwe święto muzyki

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 16:20
- Było to prawdziwe święto muzyki, także dla melomanów zagranicznych i radiosłuchaczy - mówi dziennikarz muzyczny Adam Rozlach. W "Muzycznej Jedynce" zdradza, Którzy festiwalowi artyści zrobili na nim największe wrażenie i dlaczego.
Audio
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. promocyjne

23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga Van Beethovena w Warszawie odbywał się pod hasłem "Beethoven i pieśń romantyczna". - Można było usłyszeć blisko 50 solistów oraz wybrać się na 19 koncertów - mówi Adam Rozlach.

Dziennikarz wspomina trio fortepianowe "Penderecki Piano Trio" współtworzone przez Konrada Skolarskiego, Jarosława Nadrzyckiego i Karola Marianowskiego zafascynowanych twórczością Krzysztofa Panderewskiego. - Będzie płyta z tego fantastycznego koncertu - zapewnia Adam Rozlach.

Wśród festiwalowych artystów w szczególności podziwia Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia z Katowic. - Nigdy nie grali tak pewnie, dojrzale i poważnie - komentuje. Ocenia również występy zagranicznych artystów.

Adam Rozlach zaprasza także na koncert z cyklu "Chopin na żywo", który odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia w Studio Polskiego Radia im. W. Szpilmana, gdzie na pianinie zagra Piotr Sałajczyk.

W audycji także kilka słów o zespole "Tulia", który będzie reprezentował Polskę podczas tegorocznej Eurowizji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której również można posłuchać muzyki niektórych artystów, którzy wystąpili na 23. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga Van Beethovena.

***

Temat audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Adam Rozlach (dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki)

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 14.22

K.A/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Romantyzm na XXIII Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 17:09
"Beethoven i pieśń romantyczna" to hasło tegorocznego festiwalu. - Chcielibyśmy wszyscy być romantyczni, bywa, że nam czasy na to nie pozwalają - zauważa Elżbieta Penderecka. Ale w filharmonii można słuchajć tej muzyki, która została stworzona przez wielu wybitnych twórców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CelloManiax. Męska energia w czterech wiolonczelach

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 10:28
Cellomaniax to kwartet smyczkowy, w którym muzykę tworzą wiolonczele prowadzone przez samych mężczyzn. Idea, która towarzyszy muzykom to tworzenie "pomostu" między muzyką rozrywkową a poważną. Panowie tworzą nie tylko kompozycje własne, ale i covery największych światowych hitów. Wykonali także dżingiel dla Polskiego Radia.
rozwiń zwiń