Sound'n'Grace: koncertowanie stało się trybem naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 14:47
Sound'n'Grace to połączenie energii kilku młodych ludzi, którzy tworzą chór wykonujący gospel, soul, R&B i funk. Uli Kaczyńskiej opowiedzieli o tym, w jaki sposób realizują swoje marzenia i zaprezentowali najnowszy singiel "Dzieci Ziemi".
Audio
  • Rozmowa z przedstawicielami chóru Sound'n'Grace (Muzyczna Jedynka)

Anna Żaczek należąca do Sound'n'Grace twierdzi, że chór czerpie pełnię radości z tego, co ich spotyka i z tego, w jakim kierunku podąża ich rozwój artystyczny. Dodała też, że grupa młodych artystów przyzwyczaiła się już do licznych koncertów. - Koncertowanie stało się trybem naszego życia - mówi artystka. 

Kamil Mokrzycki - współtworzący Sound'n'Grace opowiada, że póki co stawiają na koncertach na granie utworów z płyty "Życzenia". Uważa, że na nowy singiel "Dzieci Ziemi" czekali dość długo, gdyż dojrzewało w nich przekonanie, że utwór jeszcze nie jest całkowicie dopieszczony. - Brakowało tam brzmienia orkiestry, smyczków, czy sekcji dętej - mówi artysta dodając, że w studiu nagraniowym zabrakło po prostu na to czasu.

Dowiedzieliśmy się również, że zespół zrealizował jedno ze swoich największych, muzycznych marzeń. Było to zorganizowanie "live session", nad którym pracowało liczne grono ludzi zaangażowanych we wspólne muzykowanie. - Na Youtube można znaleźć nagranie - mówi Anna Żaczek.

Chór 4 maja na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego zaśpiewa piosenki ze specjalną dedykacją dla Europy. Co znajdzie się w repertuarze? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Najnowszy singiel w wersji "live session":

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Ula Kaczyńska

Gość: chór Sound'n'Grace

Data emisji: 1.05.2019

Godzina emisji: 13.15

K.A/ag

Czytaj także

Six Seasons - World Orchestra House. Yuuki w klubie Grzecha Piotrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 17:48
- O ile Kasia nie pasuje mi w konwencji do World Orchestra, o tyle jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Bardzo podoba mi się jej debiutancka płyta, jej szczerość sceniczna i otwartość. Świetnie się na nią patrzy na scenie, ma naturalny dar do bycia przed ludźmi. Tak to oceniam, pracując ponad 25 lat w show biznesie - mówił o Yuuki Grzech Piotrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Linia Nocna lubi stare, polskie piosenki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 16:31
Był taki czas wśród polskich muzyków, że kwestionowali dorobek starszych koleżanek i kolegów z lat przed 1990 rokiem. Teraz ten trend uległ odwróceniu. Coraz więcej młodych artystów wraca do utworów z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych i grają je na swój sposób. Jednym z tych zespołów jest Linia Nocna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrozu: pasja powodowała, że zawsze chciałem eksperymentować

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 11:34
Minęło 10 lat od momentu, gdy Mrozu wydał debiutancką płytę, a od tego czasu nieustannie zaskakuje swoich fanów. W audycji "Tu jest muzyka" opowiedział Uli Kaczyńskiej o swoim najnowszym singlu, topowych utworach swojego życia, owocnych współpracach i pisaniu tekstów.
rozwiń zwiń