Irek Dudek zaprasza na kolejną edycję "Rawa Blues Festival"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 18:08
Niebawem kolejna impreza dla fanów muzyki bluesowej. O kolejnej, 39. edycji "Rawa Blues Festival", która odbędzie się w dniach 11 - 12 października mówi twórca i organizator festiwalu Ireneusz Dudek. 
Audio
  • Ireneusz Dudek zaprasza na festiwal bluesowy (Muzyczna Jedynka)
Ireneusz Dudek
Ireneusz DudekFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

- "Rawa Blues" ma charakter bardzo otwarty dla bluesa, czyli od dobrego rocka do bardzo dobrego jazzu. Ja uważam, że ten przedział jest taką propozycją dla ludzi, którzy niekoniecznie lubią bluesa, ale lubią muzykę "live". Niektórzy nie wiedzą, że zostali wychowani na bluesowych zespołach - mówi na antenie radiowej Jedynki Ireneusz Dudek. 

Gość audycji zaznacza, że blues się zmienia, jest bardzo atrakcyjny i sięgają po ten gatunek muzyczny coraz młodsi wokaliści. W ubiegłym roku ogromne wrażenie na obecnych na festiwalu wywarła amerykańska wokalistka Hannah Wicklund, która w tym roku również pojawi się w katowickim "Spodku". 

- W maju każdy bilet jest o dwadzieścia złotych tańszy, a młodzież do lat 15 wchodzi z opiekunem za darmo. Chcę rozpopularyzować bluesa wśród młodych ludzi - zaznacza Ireneusz Dudek. 

Jacy muzycy zagoszczą na festiwalu? Jakie atrakcje czekają widzów?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Ireneusz Dudek ( twórca i organizator festiwalu)

Data emisji: 9.05.2019

Godzina emisji: 14.26

ans/ag

Czytaj także

Shaun Booker w Polsce. Charyzmatyczna księgowa porywa publiczność

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 15:38
Już w pierwszej połowie października na koncerty do Polski przylatuje Shaun Booker - była księgowa, niezwykle charyzmatyczna piosenkarka śpiewająca bluesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrz gitary i ich kolekcjoner wraca do Polski

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 15:38
Joe Bonamassa zagra 22 maja w katowickim Spodku. Będzie promował swój 13 już studyjny album, "Redemption", który ukazał się we wrześniu.
rozwiń zwiń