Piosenki Anny Jantar w nowych wykonaniach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:13
26 maja na stołecznym Torwarze odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Ten koncert miał premierę w 2012 roku na festiwalu w Opolu i spotkal się z entuzjastycznym przyjęciem. Artyści zaśpiewają piosenki Anny Jantar w nowych aranżacjach.
Audio
  • Natalia Kukulska i Adam Sztaba o koncercie ku pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego (Muzyczna Jedynka)

Adam Sztaba zwraca uwagę, że są to piosenki z lat 70-tych, a wówczas nagrywano je z orkiestrą. - Wokalista z niedużą skalą to nie ma szans, żeby sobie poradził i przebił się przez orkiestrę. Musi być naprawdę petarda w głosie i pewność śpiewania - mówi producent muzyczny. Przyznaje, że każdy z wykonawców będzie śpiewał po swojemu, a nie naśladował oryginał, bo to - jego zdaniem - nie ma sensu, bo to już jest. - Istota tworzenia to jest tworzenie czegoś nowego - podkreśla. Choć repertuar jest ponadczasowy.

Natalia Kukulska przyznaje, że dla niej ten koncert jest wyjątkowy zarówno ze względów osobistych, jaki i dlatego, że tym razem jest osobą, która słucha, a nie występuje. Zwraca uwagę, że orkiestra symfoniczna to poczucie pewnego wyzwania dla solisty. - No i chyba interpretacja tych piosenek też jest pewnym wyzwaniem - zauważa.

Piosenki będą przeplatane filmami z wypowiedziami osób, które dobrze znały Annę Janter i Jarosława Kukulskiego m. in. Wojciecha Manna, Zbigniewa Hołdysa, Janusza Weissa, Bogdana Olewicza. Będą mówili również autorzy tekstów i dziennikarze.

Ile osób będzie na scenie, jakie wersje piosenek dostali artyści, kto wystąpi na koncercie?

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej trzema piosenkami Anny Jantar w wykonaniu Katarzyny Groniec, Kuby Badacha i Natalii Kukulskiej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Ula Kaczyńska

Goście: Natalia Kukulska (wokalistka), Adam Sztaba (kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny)

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 14.19

ag

Czytaj także

Anna Jantar bohaterką cyklu "Bez tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 09:00
Od zespołów Polne Kwiaty i Waganci po karierę solową i znane do dziś przeboje. Ten weekend spędzamy w towarzystwie Anny Jantar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy ulubionych piosenkarza i kompozytora Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 17:03
- Nigdy tego pana nie widziałam, słyszałam go tylko. I wydaje mi się, że właśnie tak jak on powinien śpiewać prawdziwy mężczyzna - mówiła w 1975 roku w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska z córeczką śpiewa kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:12
Pomysł koncertu kołysanek zainspirował Teatr Stary w Lublinie. Do wszystkich utworów muzykę napisał Marek Napiórkowski. Premiera koncertu odbyła się w Teatrze Starym, tam też odbywały się kolejne spektakle. Naturalne było nagranie w dalszej kolejności płyty. W jednym z utworów słychać głos córeczki Natalii Laury Dąbrówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwory Jarosława Kukulskiego zyskały nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 14:50
26 maja na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert "Życia mała garść" poświęcony Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. Opiekę artystyczną nad koncertem sprawuje ich córka Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń