X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki Anny Jantar w nowych wykonaniach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:13
26 maja na stołecznym Torwarze odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Ten koncert miał premierę w 2012 roku na festiwalu w Opolu i spotkal się z entuzjastycznym przyjęciem. Artyści zaśpiewają piosenki Anny Jantar w nowych aranżacjach.
Audio
  • Natalia Kukulska i Adam Sztaba o koncercie ku pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego (Muzyczna Jedynka)

Adam Sztaba zwraca uwagę, że są to piosenki z lat 70-tych, a wówczas nagrywano je z orkiestrą. - Wokalista z niedużą skalą to nie ma szans, żeby sobie poradził i przebił się przez orkiestrę. Musi być naprawdę petarda w głosie i pewność śpiewania - mówi producent muzyczny. Przyznaje, że każdy z wykonawców będzie śpiewał po swojemu, a nie naśladował oryginał, bo to - jego zdaniem - nie ma sensu, bo to już jest. - Istota tworzenia to jest tworzenie czegoś nowego - podkreśla. Choć repertuar jest ponadczasowy.

Natalia Kukulska przyznaje, że dla niej ten koncert jest wyjątkowy zarówno ze względów osobistych, jaki i dlatego, że tym razem jest osobą, która słucha, a nie występuje. Zwraca uwagę, że orkiestra symfoniczna to poczucie pewnego wyzwania dla solisty. - No i chyba interpretacja tych piosenek też jest pewnym wyzwaniem - zauważa.

Piosenki będą przeplatane filmami z wypowiedziami osób, które dobrze znały Annę Janter i Jarosława Kukulskiego m. in. Wojciecha Manna, Zbigniewa Hołdysa, Janusza Weissa, Bogdana Olewicza. Będą mówili również autorzy tekstów i dziennikarze.

Ile osób będzie na scenie, jakie wersje piosenek dostali artyści, kto wystąpi na koncercie?

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej trzema piosenkami Anny Jantar w wykonaniu Katarzyny Groniec, Kuby Badacha i Natalii Kukulskiej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Ula Kaczyńska

Goście: Natalia Kukulska (wokalistka), Adam Sztaba (kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny)

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 14.19

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Jantar bohaterką cyklu "Bez tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 09:00
Od zespołów Polne Kwiaty i Waganci po karierę solową i znane do dziś przeboje. Ten weekend spędzamy w towarzystwie Anny Jantar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy ulubionych piosenkarza i kompozytora Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 17:03
- Nigdy tego pana nie widziałam, słyszałam go tylko. I wydaje mi się, że właśnie tak jak on powinien śpiewać prawdziwy mężczyzna - mówiła w 1975 roku w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska z córeczką śpiewa kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:12
Pomysł koncertu kołysanek zainspirował Teatr Stary w Lublinie. Do wszystkich utworów muzykę napisał Marek Napiórkowski. Premiera koncertu odbyła się w Teatrze Starym, tam też odbywały się kolejne spektakle. Naturalne było nagranie w dalszej kolejności płyty. W jednym z utworów słychać głos córeczki Natalii Laury Dąbrówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwory Jarosława Kukulskiego zyskały nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 14:50
26 maja na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert "Życia mała garść" poświęcony Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. Opiekę artystyczną nad koncertem sprawuje ich córka Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń