Stacey Kent: liczą się dla nas nie tylko muzyczne spotkania, ale też człowieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:55
Stacey Kent wraz ze swoim mężem i scenicznym partnerem - Jimem Tomlinsonem, zagrała koncert w warszawskim Teatrze Roma. W "Muzycznej Jedynce" małżeństwo opowiedziało czym urzekła ich polska publiczność, jak wygląda ich dzień wspólnego tworzenia muzyki oraz co znalazło się na ostatnim albumie.
Audio
  • Rozmowa ze Stacey Kent i Jimem Tomlinsonem (Muzyczna Jedynka)

Prowadzący powiedział, że koncert Stacey Kent był połączeniem jej wyrafinowanego głosu, nieskazitelnego saksofonu i niesamowitej auryArtystka przyznała, że nie spodziewała się tak gorącego i pełnego entuzjazmu powitania ze strony polskiej publiczności. - Było w tym wiele miłości i ciepła - dodaje podkreślając, że jej koncertowanie nie obejmuje tylko muzycznych spotkań, ale jest również ukłonem w kierunku człowieczeństwa. - To jest jak chemia między dwojgiem ludzi, którzy spotykają się i czują, że "coś wisi w powietrzu" - porównuje śpiewaczka.

Jim Tomlinson, przygrywający Stacey Kent na saksofonie tenorowym, jest pełen podziwu dla Teatru Roma. Mówi, że grając koncert miał do czynienia z dużą salą, która paradoksalnie powodowała poczucie bliskości ze słuchaczami. Dodał też, że był pozytywnie zaskoczony nagłośnieniem.

Jak podkreślają, tworzą nie tylko zgrany duet muzyczny, ale są także udanym małżeństwem, które przy śniadaniu potrafi omawiać muzyczny plan pracy. 

Najnowszy album artystki zatytułowany "I Know I Dream" to wybór 12 utworów. Oprócz znanych standardów usłyszymy kilka całkiem nowych kompozycji autorstwa Jima Tomlinsona, które wykonywane są przez Stacey Kent z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Gwiazda jazzu dodaje, że zależy jej na tym, aby publiczność mogła wizualizować płytę, tworząc w swojej głowie obrazy w trakcie jej słuchania.

Gdzie para muzyków zagra kolejne koncerty w Polsce? W jaki sposób znaleźli wspólny mianownik dla folku i jazz'u? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Stacey Kent (wokalistka), Jim Tomlinson (saksofonista)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 13.21

K.A/kh

 

Czytaj także

Zespół Gawęda. Dzieci, które tworzyły kulturę po II wojnie światowej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 13:47
Zespół niedawno skończył rok jubileuszowy i z tej okazji byli uczestnicy spotkali się, aby wspominać wspólne lata działalności, oraz oddać się tańcom i zabawie. Inicjatywa odmieniła losy dzieci żyjących w powojennych trudnych czasach
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska - wyjątkowy koncert w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 21:00
W radiowej Jedynce wystąpiła Alicja Majewska. Koncert odbył się w ramach popularnego cyklu kameralnych spotkań z muzyką i artystami całego świata "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Cały występ był transmitowany na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Chojnacki o odsłonie kolejnej edycji "Suwałki Blues Festiwal"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 16:11
Muzyczna uczta dla fanów bluesa. Niebawem kolejna edycja "Suwałki Blues Festiwal", gdzie spotka się około czterdziestu wykonawców nie tylko z Polski, ale również z całego świata. 
rozwiń zwiń