Krzysztof Trebunia-Tutka na festiwalu Nowa Tradycja

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:38
Krzysztof Trebunia-Tutka juz po raz 22 zainauguruje Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja, który rozpoczyna się w czwartek 16 maja o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Audio
  • Krzysztof Trebunia- Tutka o góralskiej muzyce (Muzyczna Jedynka)
Anita Trebunia i Krzysztof Trebunia-Tutka
Anita Trebunia i Krzysztof Trebunia-TutkaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Muzyk opowiada też o niezwykłym przedsięwzięciu, jakie udało mu się zrealizować. Jesienią ukaże się w wydawnictwie PWN w Krakowie pierwszy w historii podręcznik do nauki muzyki góralskiej pod tytułem "Muzyka skalnego Podhakla". - Już 25 lat zajmuję się edukacja w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka", gdzie uczę młodzież góralską grać na skrzypcach, basach, piszczałkach, dudach - wyjaśnia muzyk. Do podręcznika będzie dodana płyta i zapis palcowy, który Krzysztof Trebunia-Tutka wymyślił dla uczniów nieznających nut. Poza tym w podręczniku jest rozdział poświęcony nauce gry na instrumentach pasterskich.

W audycji także szczegóły występu na festiwalu Nowa Tradycja i zapowiedź wizyty zespołu Twinkle Brothers i ich wspólnych koncertów z Trebuniami-Tutkami.

Festiwal Nowa Tradycja będzie transmitowany przez Program 2 Polskiego Radia

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Goście: Anita Trebunia i Krzysztof Trebunia-Tutka

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 13.27

ag

Czytaj także

Trebunie-Tutki zagrają i zaśpiewają z Gruzinami

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 15:39
Folkowy Festiwal "Nowa Tradycja" nabiera rozpędu. Jednym z jurorów jest Krzysztof Trebunia-Tutka, który w Radiowej Jedynce mówi też o swych najbliższych planach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zbójnickie", czyli projekt Krzysztofa Trebuni-Tutki i Tymona Tymańskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 14:54
- Chcieliśmy pokazać, że ta muzyka nie przeminęła, a wartości i przekaz, które niesie w sobie jest ponadczasowy, tylko my gramy ją po dzisiejszemu. Chcę grać tę muzykę tak, jak czas tego wymaga, aby trafiała do serc młodych ludzi - mówi w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof Trebunia-Tutka.
rozwiń zwiń