X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczny jubileusz Vadima Brodskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 17:13
We wtorek 21 maja światowej sławy skrzypek Vadim Brodski będzie obchodził urodziny. Jubileusz spędzi w jednym z klubów jazzowych w Warszawie w towarzystwie muzyków i wieczór będzie również muzyczny.
Audio
  • Vadim Brodski przedstawia szczegóły jubileuszowego koncertu (Muzyczna Jedynka)

- Ja będę grał po kolei z siedmioma pianistami, moimi przyjaciółmi. To m.in. Janusz Olejniczak, Waldemar Malicki, Konstanty Wileński, będzie też obecny Bogdan Hołownia, mam nadzieję, że podczas jem session coś zaprezentuje ze swej wspaniałej sztuki - mówi muzyk. Wyjaśnia, że nie zagra Beatlesów, gdyż do klubu jazzowego nie mógł zaprosić całej orkiestry symfonicznej.

Vadim Brodski zaprasza wszystkich do klubu Tygmont przy ulicy Mazowieckiej. Zaproszenia i bilety na stronie klubu.

Vadim Brodski mówi też o swojej pracy w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Do studia przyszedł z 17-letni uczennicą Sabriną, która będzie starała się o przyjęcie na tę uczelnię i od kilku miesięcy mieszka w Polsce. Sabrina wraz z córką Vadima Brodskiego też zagra podczas jubileuszu mistrza.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej "Walcem scherzo" Piotra Czajkowskiego i utworem zagranym wspólnie z Konstantym Wileńskim.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Tłumaczyła: Anna Will

Goście: Vadim Brodski (muzyk, skrzypek), Sabrina de Nicolo (Uczennica)

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 14.20

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Muzyka Krzysztofa Komedy jest ciągle żywa"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:59
- W Sopocie na festiwalu w 1956 roku wszedł na scenę jako laryngolog, a wyszedł jako wybitny, polski jazzman - mówi o Krzysztofie Komedzie Dionizy Piątkowski - pomysłodawca festiwal "Era Jazzu". 23 kwietnia mija 50 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

World Orchestra, czyli nawet kilkuset muzyków na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:19
World Orchestra to międzynarodowy projekt muzyczny, którego pomysłodawcą i liderem jest Grzech Piotrowski. Łączy on muzykę odległych rejonów ziemi ze sobą, łączy jazz z folkiem, etno i innymi rodzajami muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po prostu - Moniuszko!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 16:00
Dwa dni przed 200. urodzinami wielkiego polskiego kompozytora zapraszamy na specjalną świąteczną audycję „Po prostu - Moniuszko!" z udziałem Akademii Operowej i znamienitych gości.
rozwiń zwiń