Piotr Kędziorek zaprasza na 22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 16:50
Festiwal rozpoczął się 16 maja 2019 roku i potrwa do 19 maja. Zaprezentuje się m.in. zespół Hazelius Hedin ze Szwecji, zespół Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou z Maroka czy Saz’iso z Albanii. 
Audio
  • Piotr Kędziorek zaprasza na festiwal folkowy (Muzyczna Jedynka)
Piotr Kędziorek
Piotr KędziorekFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Na scenie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 16 maja podczas inaugarycyjnego koncertu "Muzyka Źródeł" można było zobaczyć muzyków z Wielkopolski, Podhala, Radomszczyzny, czy regionu Lasowiackiego.

W dniach od 17 do 18 maja zaplanowany jest konkurs, o którym więcej mówi Piotr Kędziorek, kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej. - Zanim dojdziemy do finału festiwalu to czekają nas emocje związane z konkursem. Spośród 11 z 56 wyłonionych zespołów zostanie wybrany zwycięzca. Komisji przewodniczyć będzie ikoniczna postać, jeżeli chodzi o muzykę ludową, Józef Broda. Ja zachęcam do przychodzenia na konkurs. Wstęp jest wolny, a tym młodym, często debiutującym muzykom liczna publiczność zawsze dodaje otuchy, mobilizuje i pomaga w występie, któremu zawsze towarzyszy trema - dodaje Piotr Kędziorek. 

Na zakończenie festiwalu, oprócz wystąpienia laureatów, zaprezentują się nestorzy muzyki albańskiej, zespół Saz'iso. Wszystkie koncerty transmitowane będą na antenie Programu 2 Polskiego Radia, na stronie festiwalu Nowa Tradycja oraz na Facebooku. 

Jaki niezwykły koncert czeka widzów? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Anna Will 

Gość: Piotr Kędziorek (kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia) 

Data emisji: 17.05.2019

Godzina emisji: 13.22

ans/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zainteresować dzieci światem kultury tradycyjnej?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 09:00
W piątkowych "Źródłach" kolejne spotkanie z festiwalem Wszystkie Mazurki Świata. Tym razem w naszym studiu goście z Wielkopolski: Joanna Szaflik i Anna Chuda, a porozmawiamy przede wszystkim o pracy z najmłodszymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kędziorek: "Nowa Tradycja" to nasze festiwalowe święto

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 11:54
- W ćwierćwiecze istnienia Radiowego Centrum Kultury Ludowej kolejna odsłona festiwalu to kulminacja świętowania całego środowiska ludzi zainteresowanych muzyką tradycyjną i muzyką, która z tradycji czerpie inspiracje – mówił w Dwójce dyrektor, redaktor naczelny RCKL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Trebunia-Tutka na festiwalu Nowa Tradycja

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:38
Krzysztof Trebunia-Tutka juz po raz 22 zainauguruje Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja, który rozpoczyna się w czwartek 16 maja o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń