X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Kędziorek zaprasza na 22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 16:50
Festiwal rozpoczął się 16 maja 2019 roku i potrwa do 19 maja. Zaprezentuje się m.in. zespół Hazelius Hedin ze Szwecji, zespół Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou z Maroka czy Saz’iso z Albanii. 
Audio
  • Piotr Kędziorek zaprasza na festiwal folkowy (Muzyczna Jedynka)
Piotr Kędziorek
Piotr KędziorekFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Na scenie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 16 maja podczas inaugarycyjnego koncertu "Muzyka Źródeł" można było zobaczyć muzyków z Wielkopolski, Podhala, Radomszczyzny, czy regionu Lasowiackiego.

W dniach od 17 do 18 maja zaplanowany jest konkurs, o którym więcej mówi Piotr Kędziorek, kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej. - Zanim dojdziemy do finału festiwalu to czekają nas emocje związane z konkursem. Spośród 11 z 56 wyłonionych zespołów zostanie wybrany zwycięzca. Komisji przewodniczyć będzie ikoniczna postać, jeżeli chodzi o muzykę ludową, Józef Broda. Ja zachęcam do przychodzenia na konkurs. Wstęp jest wolny, a tym młodym, często debiutującym muzykom liczna publiczność zawsze dodaje otuchy, mobilizuje i pomaga w występie, któremu zawsze towarzyszy trema - dodaje Piotr Kędziorek. 

Na zakończenie festiwalu, oprócz wystąpienia laureatów, zaprezentują się nestorzy muzyki albańskiej, zespół Saz'iso. Wszystkie koncerty transmitowane będą na antenie Programu 2 Polskiego Radia, na stronie festiwalu Nowa Tradycja oraz na Facebooku. 

Jaki niezwykły koncert czeka widzów? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Anna Will 

Gość: Piotr Kędziorek (kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia) 

Data emisji: 17.05.2019

Godzina emisji: 13.22

ans/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zainteresować dzieci światem kultury tradycyjnej?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 09:00
W piątkowych "Źródłach" kolejne spotkanie z festiwalem Wszystkie Mazurki Świata. Tym razem w naszym studiu goście z Wielkopolski: Joanna Szaflik i Anna Chuda, a porozmawiamy przede wszystkim o pracy z najmłodszymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kędziorek: "Nowa Tradycja" to nasze festiwalowe święto

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 11:54
- W ćwierćwiecze istnienia Radiowego Centrum Kultury Ludowej kolejna odsłona festiwalu to kulminacja świętowania całego środowiska ludzi zainteresowanych muzyką tradycyjną i muzyką, która z tradycji czerpie inspiracje – mówił w Dwójce dyrektor, redaktor naczelny RCKL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Trebunia-Tutka na festiwalu Nowa Tradycja

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:38
Krzysztof Trebunia-Tutka juz po raz 22 zainauguruje Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja, który rozpoczyna się w czwartek 16 maja o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń