X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Bigaj i Magda Laskowska. Mistrzynie "drugiego planu" polskiej sceny muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 16:03
Młode artystki mogą pochwalić się współpracą z takimi artystami jak Kasia Lins, Dawid Podsiadło, Ralph Kaminski. W "Muzycznej Jedynce" opowiedziały o tym, jak podchodzą do tworzenia "drugiego planu" na scenie i jak według nich wygląda udana współpraca między artystami.
Audio
  • Rozmowa z Agą Bigaj i Magdą Laskowską (Muzyczna jedynka)

Agnieszka Bigaj i Magda Laskowska zakończyły właśnie "Małomiasteczkową" trasę koncertową, promującą najnowszy album Dawida Podsiadło. Artystki zgodnie przyznają, że chodzi im o energetyczny rozwój koncertu, a granie "drugich skrzypiec" na scenie daje im same powody do dumy. 

Agnieszka Bigaj, która gra na basie u Kasi Lins, a u Dawida Podsiadło, jak sama twierdzi – śpiewa i tańczy  twierdzi, że to właśnie współpraca z różnymi artystami pozwala na prawdziwy rozwój. Podkreśla, że stojąc z tyłu na scenie i tak czuje, że jest częścią "jednego, złożonego organizmu". Dodaje, że każdy element, który buduje muzyczną całość, jest szalenie istotny. 

Z kolei Magda Laskowska może pochwalić się współpracą z zespołem The Dumplings, w którym gra na skrzypcach. Instrumentalistka przyznaje, że udana współpraca ma miejsce wtedy, kiedy można pójść z drugim muzykiem na kawę i miło przy tej kawie spędzić czas, swobodnie rozmawiając.  W przeciwnym razie będzie się to przekładało również na współpracę muzyczną  ocenia artystka.

Jak wyglądała współpraca dziewczyn z Dawidem Podsiadło? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Ula Kaczyńska

Goście: Aga Bigaj i Magda Laskowska (artystki)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 14.19

K.A/mk/ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sound'n'Grace: koncertowanie stało się trybem naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 14:47
Sound'n'Grace to połączenie energii kilku młodych ludzi, którzy tworzą chór wykonujący gospel, soul, R&B i funk. Uli Kaczyńskiej opowiedzieli o tym, w jaki sposób realizują swoje marzenia i zaprezentowali najnowszy singiel "Dzieci Ziemi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marianna Oklejak obrazami opowiada o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 15:33
W założeniach książka miała przybliżyć historię muzyki dzieciakom. Ale sposób, w jaki opowiada o muzyce dość współczesnej trafił też do gustu dorosłym melomanom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasai o swoim debiutanckim albumie pt: "Equals"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 20:19
Kasia Piszek, czyli Kasai w swoim życiu występowała w zespołach Moniki Brodki, Ani Dąbrowskiej, Noviki czy Artura Rojka. Teraz przyszedł czas na jej solowy debiutancki album. Koncert premierowy będzie miał miejsce w warszawskim klubie "SPATiF" 21 maja 2019 roku. 
rozwiń zwiń