Halina Frąckowiak zapamiętała pierwszy wspólny koncert ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:22
W środę (22.05) mija druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Słynnego wokalistę wspominała w "Muzycznej Jedynce" Halina Frąckowiak.
Audio
  • Halina Frąckowiak wspomina Zbigniewa Wodeckiego (Muzyczna Jedynka)

Pierwsze jej spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim było w Sali Kongresowej w Warszawie podczas ich wspólnego koncertu. - Być może były jakieś wcześniej, ale to zapamiętałam, bo tak bardzo chciałam mu powiedzieć, jak on pięknie zaśpiewał na tym koncercie - mówi artystka.

Potem wielokrotnie wspólnie śpiewali m.in. kolędy w Teatrze Stu. - Scena pokazywała jego z klasą, fantastycznego mężczyznę, mocnego, silnego, czy to żartem, czy smutkiem - wspomina. Razem przez 18 lat grali, śpiewali i podróżowali.

Halina Frąckowiak opowiada o piosence "W Krakowie pada deszcz", do której muzykę napisał Zbigniew Wodecki. Już po śmierci piosenkarza słowa do niej napisał Jacek Cygan. Piosenka miała być formą rozmowy ze zmarłym.

W jaki sposób Halina Frąckowiak powiedziała Zbigniewowi Wodeckiemu, że podoba się jej jego śpiew?

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której nadano archiwalną wypowiedź Zbigniewa Wodeckiego o nagraniu jego pierwszej piosenki, a także dwa utwory "Znajdziesz mnie znowu" i w wykonaniu Haliny Frąckowiak "W Krakowie pada deszcz".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Halina Frąckowiak (wokalistka)

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 13.28

ag

Czytaj także

"Zbigniew Wodecki to panisko polskiej estrady"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 17:12
Całe wydanie "Muzycznej Jedynki" było poświęcone Zbigniewowi Wodeckiemu. Artysta zmarł dokładnie przed rokiem 22 maja 2017 roku na udar, którego doznał po operacji wszczepienia bypassów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalna piosenka nie ma szans w konkursach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:28
Wykonywana przez Danutę Błażejczyk piosenka "Nuty" znalazła się w finałowej piątce utworów, spośród których wyłoniono zwycięzców konkursu, zorganizowanego w setną rocznicę utworzenia ZAIKS-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Trzciński: piosenki pozostają z nami na długo, jeśli poza melodią mają także dobry tekst

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 14:08
Wojciech Trzciński to kompozytor, który większość wiedzy i umiejętności posiadł na własną rękę. Mija 50 lat jego twórczości muzycznej i z tej okazji dowiedzieliśmy się dlaczego na studiach kupował tomiki poezji zamiast atlasów, z jakimi śpiewakami współpracował i dlaczego twierdzi, że zawsze można nauczyć się czegoś nowego. 
rozwiń zwiń