X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Frąckowiak zapamiętała pierwszy wspólny koncert ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:22
W środę (22.05) mija druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Słynnego wokalistę wspominała w "Muzycznej Jedynce" Halina Frąckowiak.
Audio
  • Halina Frąckowiak wspomina Zbigniewa Wodeckiego (Muzyczna Jedynka)

Pierwsze jej spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim było w Sali Kongresowej w Warszawie podczas ich wspólnego koncertu. - Być może były jakieś wcześniej, ale to zapamiętałam, bo tak bardzo chciałam mu powiedzieć, jak on pięknie zaśpiewał na tym koncercie - mówi artystka.

Potem wielokrotnie wspólnie śpiewali m.in. kolędy w Teatrze Stu. - Scena pokazywała jego z klasą, fantastycznego mężczyznę, mocnego, silnego, czy to żartem, czy smutkiem - wspomina. Razem przez 18 lat grali, śpiewali i podróżowali.

Halina Frąckowiak opowiada o piosence "W Krakowie pada deszcz", do której muzykę napisał Zbigniew Wodecki. Już po śmierci piosenkarza słowa do niej napisał Jacek Cygan. Piosenka miała być formą rozmowy ze zmarłym.

W jaki sposób Halina Frąckowiak powiedziała Zbigniewowi Wodeckiemu, że podoba się jej jego śpiew?

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której nadano archiwalną wypowiedź Zbigniewa Wodeckiego o nagraniu jego pierwszej piosenki, a także dwa utwory "Znajdziesz mnie znowu" i w wykonaniu Haliny Frąckowiak "W Krakowie pada deszcz".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Halina Frąckowiak (wokalistka)

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 13.28

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zbigniew Wodecki to panisko polskiej estrady"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 17:12
Całe wydanie "Muzycznej Jedynki" było poświęcone Zbigniewowi Wodeckiemu. Artysta zmarł dokładnie przed rokiem 22 maja 2017 roku na udar, którego doznał po operacji wszczepienia bypassów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalna piosenka nie ma szans w konkursach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:28
Wykonywana przez Danutę Błażejczyk piosenka "Nuty" znalazła się w finałowej piątce utworów, spośród których wyłoniono zwycięzców konkursu, zorganizowanego w setną rocznicę utworzenia ZAIKS-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Trzciński: piosenki pozostają z nami na długo, jeśli poza melodią mają także dobry tekst

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 14:08
Wojciech Trzciński to kompozytor, który większość wiedzy i umiejętności posiadł na własną rękę. Mija 50 lat jego twórczości muzycznej i z tej okazji dowiedzieliśmy się dlaczego na studiach kupował tomiki poezji zamiast atlasów, z jakimi śpiewakami współpracował i dlaczego twierdzi, że zawsze można nauczyć się czegoś nowego. 
rozwiń zwiń