Natalia Sikora z nową, wyjątkową płytą

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 17:03
W sobotę (25.05) na rynku ukaże się płyta Natalii Sikory "AILATAN". Utwory na niej nagrane to już nie jest interpretacja czy reinterpretacja wielkich przebojów, ale oryginalne kompozycje.
Audio
  • Natalia Sikora opowiada o jej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Natalia Sikora
Natalia SikoraFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Muzycznie płyta jest połączeniem naturalnego bluesa ze współczesnym brzmieniem rockowym. Blues to ulubiona forma Dariusza Kozakiewicza, który jest współtwórcą albumu. Aranżacjami zajął się Paco Sarr z Senegalu. - Paco dbał o cały proces, to był duży proces twórczy - mówi Natalia Sikora. Wyjaśnia, że Paco jest muzykiem wszechstronnym i mieszka w Polsce od kilkunastu lat. 

- Proponujemy Państwu kolorowy świat pełen rytmów, pełen emocji i myślę tego, co brakuje dzisiaj troszeczkę nam na świecie, czyli uczuć - opowiada Natalia Sikora.
 
Oprócz Natalii Sikory i Dariusza Kozakiewicza w nagraniu albumu wzięli udział Paco Sarr (producent muzyczny, kompozytor, multiinstrumentalista), Krzysztof Nowicki, Paweł Stankiewicz gitarzysta, Wojciech Ruciński basista,  Wawrzyniec Dramowicz perkusja, Tomasz Kasiukiewicz puzon.

Album "AILATAN" to połączenie doświadczenia z młodością, połączenie naturalnego bluesa z współczesnym brzmieniem rockowym, ale także swingujących bitów. Echo lat 80. przenosi słuchaczy w XXI wiek. Większość tekstów to słowa Natalii Sikory zapraszające słuchaczy do świata widzianego jej oczyma.

Co oznacza tytuł płyty? Posłuchaj całej rozmowy okraszonej dwiema kompozycjami z nowej płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Natalia Sikora (aktorka, wokalistka, autorka tekstów)

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 13.18

ag

Czytaj także

Natalia Sikora: w teatrze jest magia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 13:56
- Teatr to dla mnie miejsce spotkania z pewną magią, z pewnym odrealnieniem od rzeczywistości. Następuje tam bezpośrednia wymiana energii między publicznością a aktorami - mówi w Międzynarodowym Dniu Teatru aktorka i wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora mierzy się z legendą polskiego bluesa

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 14:00
11 maja na półki sklepów muzycznych trafi kolejny album Natalii Sikory. Płyta "Tribute to Mira Kubasińska" to hołd złożony legendom polskiej muzyki - zespołowi Breakout i jego wybitnej wokalistce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert dla Niepodległej. Natalia Sikora: cieszę się na to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 16:51
Już 10 listopada na stadionie PGE Narodowym w Warszawie zbiorą się gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Spotkanie będzie koncertową podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Wydarzenie wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
rozwiń zwiń