Evgen Malinovskiy: wielu słuchaczy mojej poezji śpiewanej odnalazłem w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 14:43
Evgen Malinovskiy w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoim najnowszym albumie "Jedno serce, dwie Ojczyzny". Dowiedzieliśmy się również, skąd pojawiła się u artysty tak ogromna miłość do Polski i do polskiej publiczności.
Audio
  • Evgen Malinovskiy w rozmowie o nowym albumie (Muzyczna Jedynka)
Evgen Malinovskiy
Evgen MalinovskiyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Artysta mówi, ze jego album "Jedno serce, dwie Ojczyzny" jest autobiograficzną płytą, ale nie autorską, gdyż liryka utworów pozostała zaczerpnięta od rosyjskich artystów. Dodaje, że jest to album będący zapiskiem z koncertu "live" z Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. - Spędziłem pół w Polsce, pół życia w Rosji - mówi Evgen Malinovskiy, nawiązując tym samym do tytułu płyty.

Gość Jedynki przyznał, że myślał iż Polska będzie tylko przystankiem na drodze jego kariery muzycznej. Dodaje, że wielu słuchaczy jego poezji śpiewanej odnalazł właśnie na polskich ziemiach. - Dla artysty najlepsze miejsce to te, w którym znajduje się jego publiczność - twierdzi.  

Jak brzmi poezja w muzycznej aranżacji Evgena Malinovskiy'ego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

GościeEvgen Malinovskiy (muzyk)

Data emisji: 28.05.2019

Godzina emisji: 13.29

K.A/ans


 

Czytaj także

Adam Rozlach: 23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena to prawdziwe święto muzyki

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 16:20
- Było to prawdziwe święto muzyki, także dla melomanów zagranicznych i radiosłuchaczy - mówi dziennikarz muzyczny Adam Rozlach. W "Muzycznej Jedynce" zdradza, Którzy festiwalowi artyści zrobili na nim największe wrażenie i dlaczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna o Festiwalu Piosenki Zaczarowanej: to skarb dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 16:34
Anna Dymna opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" o jej inicjatywie, jaką jest Festiwal Piosenki Zaczarowanej poświęcony twórczości niepełnosprawnych muzyków. Zdradziła, jaka idea przyświecała przy zorganizowaniu konkursu muzycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smooth Gentelmen. Eleganckie trio chce zrobić karierę w USA

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 19:21
Formacja Smooth Gentelmen to pomysł Bartłomieja Szopińskiego. Zaczynali od albumu dwuosobowego, a teraz już jako trio nagrali płytę o skromnym tytule New. Premiera albumu 24 maja.
rozwiń zwiń