Michał Kowalonek: nagrywając płytę odrobiłem lekcję historii z liceum

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 23:13
Artysta mówi w "Muzycznej Jedynce", że każda z piosenek na jego premierowej płycie "O miłości w czasach powstania" jest nie tylko historią z Powstaniem Warszawskim w tle, ale również prywatnym wątkiem z jego życia. 
Audio
  • Michał Kowalonek o swojej premierowej płycie (Muzyczna Jedynka)

Michał Kowalonek podkreśla, że najważniejszy jest dla niego uniwersalizm tekstów. - Liczy się to, aby z tekstem można było się utożsamiać na przestrzeni lat - twierdzi. Uważa, że udało mu się uniknąć zbędnego patosu i że zawarł w albumie swoje głębokie, życiowe refleksje. 

Gość Jedynki zdradza, że nagrywając płytę odrobił lekcję historii z liceum. - Przez miesiąc czytałem historyczne podręczniki i prosiłem znajomych, aby mi coś podrzucali - dodaje. 

Czyje opowieści o powstaniu zrobiły największe wrażenie na artyście? Jacy goście wystąpili na płycie "O miłości w czasach powstania"? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Michał Kowalonek (muzyk)

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 14.17

K.A


Czytaj także

Mistrzowskie warsztaty Agaty Steczkowskiej. "Muzyka może być wentylem do uzyskania szczęścia"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 11:55
W audycji "Mój świat dźwięków" uczestniczki "Mistrzowskich warsztatów Agaty Steczkowskiej" opowiedziały o tym, jak dzięki tej inicjatywie odzyskały szansę na realizowanie swoich muzycznych marzeń. Dowiedzieliśmy się także, jak ważne jest poszukiwanie talentu we własnych dzieciach i co zrobić, aby je mądrze zachęcić do artystycznego rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Evgen Malinovskiy: wielu słuchaczy mojej poezji śpiewanej odnalazłem w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 14:43
Evgen Malinovskiy w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoim najnowszym albumie "Jedno serce, dwie Ojczyzny". Dowiedzieliśmy się również, skąd pojawiła się u artysty tak ogromna miłość do Polski i do polskiej publiczności.
rozwiń zwiń