X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Duet Blauka z trzecim singlem i debiutancką płytą

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 17:00
Premiera nowego klipu "Fantazmat" miała swoją premierę 28 maja w internecie. Utwór zespołu Blauka jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, który ukaże się we wrześniu 2019 roku. 
Audio
  • Zespół Blauka o nowym singlu i debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)
Piotr Lewańczyk, Georgina Tarasiuk - zespół Blauka
Piotr Lewańczyk, Georgina Tarasiuk - zespół Blauka Foto: W.Kusiński/Polskie Radio

Twórcy muzyczni, którzy przygotowują się do wydania swoich albumów zazwyczaj zapowiadają płytę nowym utworem, a następnie ruszają z kampanią reklamową. Istnieją również artyści, którzy przykładają większą wagę do piosenek niż do pełnowartościowych albumów. Nowy utwór Blauki jest trzecim singlem w karierze formacji zapowiadającym ich pierwszą płytę - Jesteśmy zupełnie nowym zespołem, który wcześniej nie miał ze sobą żadnego materiału, więc pokazywanie tego co robimy etapami jest dobre, ponieważ słuchacz jest w stanie zaznajomić się z muzyką - powiedziała na antenie radiowej Jedynki, Georgina Tarasiuk, wokalistka.

Blauka jest formacją tworzącą muzykę z pogranicza: rock, indie, vintage. O tym, dlaczego lubią starszą muzykę, opowiedzieli z rozmowie z Ulą Kaczyńską. - U Piotra wzięło to się z wychowania, a u mnie z sentymentu. Czuje się dobrze, jak słucham starszych piosenek, z nimi się najbardziej identyfikuję - dodaje wokalistka.

Artyści podczas audycji zdradzili jak trwają przygotowania do wydania debiutanckiego albumu - Płyta jest już gotowa i w zasadzie trochę tak jest, że na pewne rzeczy trzeba dłużej poczekać, więc będzie ona dostępna we wrześniu tego roku - powiedział Piotr Lewańczyk, basista i producent muzyczny.

Gdzie w najbliższym czasie będzie można usłyszeć Blaukę na żywo?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Georgina Tarasiuk, Piotr Lewańczyk (zespół Blauka)

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 13.19

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karolina Kozak: pisanie tekstów dla innych jest jak psychoterapia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:54
Pisanie tekstów to niewdzięczna rola. Wyobraźnię muzyczną można mieć bogatą, a nowe technologie ułatwiają przełożenie tej wyobraźni na dźwięki. Ale jak się nie ma wyobraźni literackiej, to się tekstu na napisze - o czym przekonuje Karolina Kozak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marianna Oklejak obrazami opowiada o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 15:33
W założeniach książka miała przybliżyć historię muzyki dzieciakom. Ale sposób, w jaki opowiada o muzyce dość współczesnej trafił też do gustu dorosłym melomanom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ola Wielgomas sama pisze teksty piosenek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 19:30
Olga Wielgomas to 19-letnia wokalistka i autorka tekstów. Obecnie pracuje nad nową płytą oraz studiuje na Uniwesytecie Warszawskim "Sztuki wyzwolone". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Karwan zaśpiewa na festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 17:53
Na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu występują największe gwiazdy krajowej sceny muzycznej. W tegorocznej edycji będzie można zobaczyć i usłyszeć Annę Karwan, młodą i utalentowaną wokalistkę z niezwykle radiowym przebojem pt: "Słucham Cię w Radiu Co Tydzień". Festiwal w Opolu odbędzie się w dniach 14 -17 czerwca 2019 roku. 
rozwiń zwiń