Monika Kuszyńska: wstąpiła we mnie zupełnie inna energia

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 17:24
Od czasu poprzedniej płyty artystki minęło sporo czasu, ale niedawno ukazała się nowa piosenka Moniki Kuszyńskiej zatytułowana "Nie ma rady na miłość". To utwór stworzony na konkurs premier Festiwalu w Opolu 2019. Jest jednocześnie zapowiedzią nowej płyty wokalistki, która ukaże się wkrótce. 
Audio
Monika Kuszyńska
Monika KuszyńskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Artystka zdradza, że w jej życiu nastąpił przełom, w którym poczuła chęć do działania. Jako "pełnoetatowa mama" uznała, że musi wyjść z "domowych pieleszy", aby móc się dalej rozwijać.

- Nie spodziewałam się, że "Nie ma rady na miłość" zostanie tak dobrze przyjęta - przyznaje Monika Kuszyńska. - Przez pewien czas nie pisałam piosenek, bo brakowało mi inspiracji. Trochę się martwiłam, ale jednak przyszedł taki moment przełomowy, że wstąpiła we mnie zupełnie inna energia. "Nie ma rady na miłość" jest zupełnie inna niż piosenki, które do tej pory śpiewałam. Tak jakby pewien rozdział już się zamknął i teraz jestem miej melancholijna, bardziej radosna, pozytywna. Ta piosenka jest lekka, sympatyczna i przyjemna. Jestem sama ciekawa co się dalej wydarzy. Chciałbym w tę stronę pójść - dodaje artystka. 


Jedyną jak dotychczas solową płytą wokalistki jest "Ocalona", która ukazała się w 2012 roku. 2 czerwca 2012 z piosenką "Ocaleni" wzięła udział w konkursie "Premiery" podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dlaczego ten występ był dla Moniki Kuszyńskiej "przełomowy"? 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Goście: Monika Kuszyńska (artysta)

Data emisji: 31.05.2019

Godzina emisji: 14.25

K.A/kh

Czytaj także

Magdalena Lechowska: niech polskie piosenki płyną w świat

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 17:25
Stare polskie tanga, ale tym razem w języku hiszpańskim i z nutą elektroniki. Swój najnowszy album "Tango Polaco" prezentuje Magdalena Lechowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smooth Gentlemen: chcieliśmy spróbować dżentelmeńskiego stylu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 16:29
Smooth Gentlemen to trio tworzące muzykę z pogranicza bluesa i soulu. Bartek Szopiński, członek zespołu, w "Muzycznej Jedynce" opowiada o tym, co dla zespołu znaczy muzyka amerykańska, jakimi muzycznymi wzorcami się kieruje i jak brzmi najnowszy album "New".
rozwiń zwiń